BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
Highline Showdown at Twin Lakes
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
April 10 to April 11, 2016
2 Rounds
Hosted by Highline College @ Federal Way, WA
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Course
Stats
Tee Times for Round 2
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
Pos
ition
4
16. 8:00 am (18a)
Nick Betrozoff
/
Grays Harbor
Austin Matheny
/
Green River
Cameron Hardiek
/
Columbia Basin
15. 8:00 am (17a)
Grant Cation
/
Grays Harbor
Bryce Dahl
/
Green River
Nick Dixon
/
Columbia Basin
14. 8:00 am (16a)
Derik Hawes
/
Grays Harbor
Tyler Erickson
/
Green River
Eric Dahl
/
Columbia Basin
13. 8:00 am (16b)
Daniel Stamper
/
Grays Harbor
Logan Hansen
/
Green River
Zak Courson
/
Columbia Basin
12. 8:00 am (15a)
Kyle Larson
/
Olympic
Stryder Jones
/
North Idaho College
Connor Haynes
/
Spokane
Quinton Parnell
/
Columbia Basin
11. 8:00 am (15b)
Kai Desmet
/
Olympic
Jesse Lambert
/
North Idaho College
Jake Verlin
/
Spokane
Kai Corpus
/
Columbia Basin
10. 8:00 am (14a)
Spencer Jacobson
/
Olympic
Jackson Shaver
/
North Idaho College
Preston Roth
/
Spokane
Beau Forsberg
/
Green River
9. 8:00 am (13a)
Alex Aguilar
/
Olympic
Tyler Azevedo
/
North Idaho College
Tanner Kovacevich
/
Spokane
8. 8:00 am (12a)
Sam Malthesen
/
Olympic
Luke Logan
/
North Idaho College
Derrick Phelps
/
Spokane
7. 8:00 am (11a)
Davis Gullikson
/
Olympic
Braydon Swapp
/
North Idaho College
Jordan Bass
/
Spokane
6. 8:00 am (11b)
Joash Farlow
/
Southwestern Oregon
Nathan Nulliner
/
Bellevue
Tyler Pickard
/
Skagit Valley College
Jake Girard
/
Walla Walla
5. 8:00 am (10a)
Tyler Franke
/
Southwestern Oregon
Eddie Abellar
/
Bellevue
Mason Dieter
/
Skagit Valley College
Tucker Keyes
/
Walla Walla
4. 8:00 am (10b)
Preston Luckman
/
Southwestern Oregon
Dexter Simonds
/
Bellevue
Anthony Guerrero
/
Skagit Valley College
Zac Adams
/
Walla Walla
3. 8:00 am (9)
Ethan DeVore
/
Southwestern Oregon
Brett Ball
/
Bellevue
Daniel Campbell
/
Skagit Valley College
Dillon George
/
Walla Walla
2. 8:00 am (8a)
Chapin Pederson
/
Southwestern Oregon
Isaac Hall
/
Bellevue
Chase Anderson
/
Skagit Valley College
Lauri Malinen
/
Walla Walla
1. 8:00 am (8b)
Ryan Kelley
/
Southwestern Oregon
Brady Campbell
/
Bellevue
Halen Davis
/
Skagit Valley College
Daniel Dolin
/
Walla Walla