BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
Centralia College League Tournament
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
April 24 to April 25, 2016
2 Rounds
Hosted by Centralia @ Chehalis, WA
Winning Team:
North Idaho College
Medalist:
Halen Davis
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Course
Stats
Tee Times for Round 1
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
Pos
ition
4
1. 10:30 am
Chandler Thomas
/
Spokane
Jesse Lambert
/
North Idaho College
Cameron Hardiek
/
Columbia Basin
2. 10:38 am
Jordan Bass
/
Spokane
Braydon Swapp
/
North Idaho College
Riley House
/
Columbia Basin
3. 10:46 am
Jake Verlin
/
Spokane
Stryder Jones
/
North Idaho College
Zak Courson
/
Columbia Basin
4. 10:54 am
Preston Roth
/
Spokane
Luke Logan
/
North Idaho College
Quinton Parnell
/
Columbia Basin
5. 11:02 am
Branden Barnes
/
Spokane
Jackson Shaver
/
North Idaho College
Nick Dixon
/
Columbia Basin
6. 11:10 am
Tanner Kovacevich
/
Spokane
Tyler Azevedo
/
North Idaho College
Eric Dahl
/
Columbia Basin
7. 11:18 am
Chapin Pederson
/
Southwestern Oregon
Kai Desmet
/
OC
Brayden Weaver
/
Walla Walla
Tyler Pickard
/
Skagit Valley College
8. 11:26 am
Steven Akerson
/
Southwestern Oregon
Kyle Larson
/
OC
Taylor Gant
/
Walla Walla
Mason Dieter
/
Skagit Valley College
9. 11:34 am
Tyler Franke
/
Southwestern Oregon
Spencer Jacobson
/
OC
Dillon George
/
Walla Walla
Chase Anderson
/
Skagit Valley College
10. 11:42 am
Ethan DeVore
/
Southwestern Oregon
Sam Malthesen
/
OC
Daniel Dolin
/
Walla Walla
Anthony Guerrero
/
Skagit Valley College
11. 11:50 am
Joash Farlow
/
Southwestern Oregon
Alex Aguilar
/
OC
Tucker Keyes
/
Walla Walla
Daniel Campbell
/
Skagit Valley College
12. 11:58 am
Ryan Kelley
/
Southwestern Oregon
Davis Gullikson
/
OC
Lauri Malinen
/
Walla Walla
Halen Davis
/
Skagit Valley College
13. 12:06 pm
Isaac Hall
/
Bellevue
Austin Matheny
/
Green River
Beau Forsberg
/
Green River
14. 12:14 pm
Brett Ball
/
Bellevue
Tyler Erickson
/
Green River
Nick Betrozoff
/
Grays Harbor
15. 12:22 pm
Nathan Nulliner
/
Bellevue
Jacob Hovde
/
Grays Harbor
Deric Hawes
/
Grays Harbor
16. 12:30 pm
Dexter Simonds
/
Bellevue
Bryce Dahl
/
Green River
Grant Cation
/
Grays Harbor
17. 12:38 pm
Brady Campbell
/
Bellevue
Logan Hansen
/
Green River
Daniel Stamper
/
Grays Harbor
Eddie Abellar
/
Bellevue