BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
Palmetto Preview 2018
Tweet
Tournament Status: Complete
Women
Sept. 4 to Sept. 4, 2018
1 Rounds
Hosted by River Bluff High @ Prosperity, SC
Winning Team:
Lexington
Medalist:
Smith Knaffle
Scoreb
oa
rd
Pairings
Round 1
Course
Stats
Tee Times for Round 1
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
1. 12:00 pm (1)
Amber Amaker
/
Boiling Springs
Kayleigh Reinke
/
Northwestern
Marley Barefoot
/
River Bluff
2. 12:08 pm (1)
Madison Dixon
/
Boiling Springs
Katherine Willis
/
Northwestern
Alanna Harper
/
River Bluff
3. 12:16 pm (1)
MK Talledo
/
Boiling Springs
Sophie Kemp
/
Northwestern
Lauren Oh
/
River Bluff
4. 12:24 pm (1)
Kyleigh Antley
/
Boiling Springs
Haley Brinkley
/
Northwestern
Sydney Wilson
/
River Bluff
5. 12:32 pm (1)
Allison Starnes
/
Boiling Springs
Ryleigh Guyton
/
Northwestern
Isabella McKenzie
/
River Bluff
6. 12:40 pm (1)
Maddy Key
/
Gaffney
Cecelia Knecht
/
Fort Dorchester
Anika Rana
/
Byrnes
7. 12:48 pm (1)
Ciara Mace
/
Gaffney
Raven Turner
/
Fort Dorchester
Katie Spurling
/
Byrnes
8. 12:56 pm (1)
Morgan Barnes
/
Gaffney
LT LeShore
/
Fort Dorchester
Sophia Kinsella
/
Byrnes
9. 1:04 pm (1)
Marigrace Ellis
/
Gaffney
Anna Walsh
/
Fort Dorchester
Liz Wagner
/
Byrnes
10. 1:12 pm (1)
Mallory Garcia
/
Gaffney
Katie Skipper
/
Fort Dorchester
Lilian Alexander
/
Byrnes
11. 1:20 pm (1)
Anna Grace Watford
/
St. James
Bella Bernagozzi
/
Lexington
Cori Langford
/
Blythewood
12. 1:28 pm (1)
Amanda Meno
/
St. James
Emily Beiers
/
Lexington
Lindsey Hoile
/
Blythewood
13. 1:36 pm (1)
Katie Smith
/
St. James
Karlee Vardas
/
Lexington
Paige Paolucci
/
Blythewood
14. 1:44 pm (1)
Adrian Anderson
/
St. James
Molly Hardwick
/
Lexington
Ella Stalvey
/
Blythewood
15. 1:52 pm (1)
Smith Knaffle
/
St. James
Isabella Rawl
/
Lexington
Parker Stalvey
/
Blythewood
16. 12:00 pm (10)
Kennedy Carroll
/
Bishop England
Kennedy Gooding
/
Gilbert
Sydney Roberts
/
Chesnee
17. 12:08 pm (10)
Grayson Bonner
/
Bishop England
Alexis Hodge
/
Gilbert
Caitlyn Cash
/
Chesnee
18. 12:16 pm (10)
Kat Klein
/
Bishop England
Ally Moss
/
Gilbert
Paige Scruggs
/
Chesnee
19. 12:24 pm (10)
Ally Dominiak
/
Bishop England
Anna Moss
/
Gilbert
Addie Vinesett
/
Chesnee
20. 12:32 pm (10)
Ainsley Western
/
Bishop England
Meredith Price
/
Gilbert
Taylor Guy
/
Chesnee
21. 12:40 pm (10)
Lextyn Petz
/
Cardinal Newman
Maria File
/
Dorman
Emily Baker
/
Chapin
22. 12:48 pm (10)
Taylor Burch
/
Cardinal Newman
Abby Franks
/
Dorman
Hannah Boyle
/
Chapin
23. 12:56 pm (10)
Erin Boyer
/
Cardinal Newman
Ashton Thomas
/
Dorman
Noelle Magann
/
Chapin
24. 1:04 pm (10)
Payton Burch
/
Cardinal Newman
Abigail Wooton
/
Dorman
Giselle Hadwin
/
Chapin
25. 1:12 pm (10)
Erin Quarters
/
Cardinal Newman
Katie Kulas
/
Dorman
Amanda Baker
/
Chapin
26. 1:20 pm (10)
Gillian O'Brien
/
Daniel
Rachel Rich
/
Oceanside Collegiate
Katelynn Lee
/
Wren
27. 1:28 pm (10)
Emileigh Swords
/
Daniel
Kayla Bartemeyer
/
Oceanside Collegiate
Emily Dunlap
/
Mauldin
28. 1:36 pm (10)
Courtney Collins
/
Daniel
Gabby Martinez
/
Oceanside Collegiate
Imani Belton
/
Ridge View
29. 1:44 pm (10)
Adrienne O'Brien
/
Daniel
Lexi Lucarelli
/
Oceanside Collegiate
Anna Grace Brock
/
Emerald
30. 1:52 pm (10)
Jennifer Gao
/
Daniel
Haven Hobbs
/
Oceanside Collegiate