BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
MHSAA Division 4 Girls Golf Finals
Tweet
Tournament Status: Complete
Women
Oct. 19 to Oct. 20, 2018
2 Rounds
Hosted by Michigan High School Athletic Association @ Allendale, MI
Winning Team:
Harbor Springs
Medalist:
Alissa Fish
Scoreb
oa
rd
Pairings
Round 1
Round 2
Course
Stats
Tee Times for Round 2
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
36. 10:00 am (18a)
Olivia Valkner
/
Kalamazoo Hackett
Madi Bezilla
/
Harbor Springs
Margaret Bryant
/
Shepherd
35. 10:00 am (18b)
Colleen McNally
/
Kalamazoo Hackett
Evie Garver
/
Harbor Springs
Madde Skeel
/
Shepherd
34. 10:00 am (17a)
L. Rex / M. Christian
/
Kalamazoo Hackett
Kenzie Gillette
/
Harbor Springs
Angie Yunker
/
Shepherd
33. 10:00 am (17b)
Hillary Ziemba
/
Lumen Christi
Ella Smith
/
Frankenmuth
Abigail Grevel
/
North Muskegon
32. 10:00 am (16a)
Emily Sierakwoski
/
Lumen Christi
Sophia Lee
/
Frankenmuth
Lindsay Bliss
/
North Muskegon
31. 10:00 am (16b)
Kathleen Double
/
Lumen Christi
Leah Nielsen
/
Frankenmuth
Amaya Gonzalez
/
North Muskegon
30. 10:00 am (15a)
Chloe Kirchmeier
/
Lumen Christi
Katelyn Piesko
/
Frankenmuth
Sarah Staniforth
/
North Muskegon
29. 10:00 am (15b)
Caitee Webster
/
Lumen Christi
Hannah Wenzel
/
Frankenmuth
Georgie Kersman
/
North Muskegon
28. 10:00 am (14a)
Lindsey Albrecht
/
Almont
Kaity Rittner
/
Lutheran North
Sabrina Langerak
/
NorthPointeChristian
27. 10:00 am (14b)
Brandi Kautz
/
Almont
Julia Zauel
/
Lutheran North
Lauren Slottke
/
NorthPointeChristian
26. 10:00 am (13a)
Jesse Hellebuyck
/
Almont
Sarah Hohensee
/
Lutheran North
Hannah Langerak
/
NorthPointeChristian
25. 10:00 am (13b)
Riley Wranosky
/
Almont
Sarah Doletsky
/
Lutheran North
Elizabeth Nymeyer
/
NorthPointeChristian
24. 10:00 am (12a)
L. Schandlerer / M. Henige
/
Almont
Emily Hohensee
/
Lutheran North
Annelies Kraayeveld
/
NorthPointeChristian
23. 10:00 am (12b)
Hannah Hauser
/
Lansing Catholic
Starr Hansen
/
St Louis
Caitlin Lysher
/
Napoleon
22. 10:00 am (11a)
Sailor Somerville
/
Lansing Catholic
Modestie Hitchcock
/
St Louis
Chloe Roth
/
Napoleon
21. 10:00 am (11b)
Mallory Meaton
/
Lansing Catholic
Olivia Anderson
/
St Louis
Rory Marvin
/
Napoleon
20. 10:00 am (10a)
M. Blonshine / A. Wichtoski
/
Lansing Catholic
Allison Taipalus
/
St Louis
Quincy Stewart
/
Napoleon
19. 10:00 am (10b)
D. Buda / N. LaPorte
/
Lansing Catholic
Alexis Beeson
/
St Louis
18. 10:00 am (9a)
Mari Najar
/
Adrian Madison
Alissa Fish
/
Columbia Central
Julia Stowe
/
AA Gabriel Richard
17. 10:00 am (9b)
Kayla Wollgamuth
/
Adrian Madison
Aubree Dickens
/
Columbia Central
Caitlin Magolan
/
AA Gabriel Richard
16. 10:00 am (8a)
Marisa Ramos
/
Adrian Madison
Ella Sillers-Beard
/
Columbia Central
Gabi Jacobs
/
AA Gabriel Richard
15. 10:00 am (8b)
Anika Kurich
/
Adrian Madison
Elizabeth Tyndall
/
Columbia Central
Grace Betley
/
AA Gabriel Richard
14. 10:00 am (7a)
Abby Morris
/
Adrian Madison
Reyna Oudekerk
/
Columbia Central
A. Pintar / C. Peters
/
AA Gabriel Richard
13. 10:00 am (7b)
Katherine Hopkins
/
TC St Francis
Grace Lindgren
/
Cheboygan
Madison Reiniche
/
Concord
12. 10:00 am (6a)
Marina Ascione
/
TC St Francis
Ella Wright
/
Cheboygan
Khloe Rothenberger
/
Concord
11. 10:00 am (6b)
Riley Gillow
/
TC St Francis
Lindsey Brown
/
Cheboygan
Shayle Martin
/
Concord
10. 10:00 am (5a)
Amelia Jaworski
/
TC St Francis
Jenna Laway
/
Cheboygan
Bree Vilminot
/
Concord
9. 10:00 am (5b)
H. Brick / I. Jaworski
/
TC St Francis
Morgan Jones
/
Cheboygan
L. Gray / C. Gill
/
Concord
8. 10:00 am (4a)
Grace VanDellen
/
Lutheran Northwest
Alexis Brzezinski
/
East Jackson
Lindsay Reens
/
GR West Catholic
7. 10:00 am (4b)
Kristen Thompson
/
Hanover-Horton
Annie Joy
/
Charlevoix
Taylor Gross
/
Chesaning
6. 10:00 am (3a)
Maddie Lee
/
Charlevoix
Abby House
/
Comstock
Greta L'Esperance
/
Byron
5. 10:00 am (3b)
Jorja Ray
/
Remus Chippewa Hills
Aarushi Ganguly
/
Ann Arbor Greenhills
Rylee Dean
/
Summerfield
4. 10:00 am (2a)
Mackenzie Johnson
/
Vandercook Lake
Euna Lee
/
Ann Arbor Greenhills
MaryAnn Montgomery
/
Byron
3. 10:00 am (2b)
Tori Shark
/
Pinconning
Emily Dodson
/
Comstock
Brooklyn Tocco
/
Clare
2. 10:00 am (1a)
Emily Stull
/
Kalamazoo Hackett
Jacque O'Neill
/
Harbor Springs
Morgan Yates
/
Shepherd
1. 10:00 am (1b)
Grace Gordon
/
Kalamazoo Hackett
Callie O'Neill
/
Harbor Springs
Olivia Raymond
/
Shepherd