BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
SCHSL Boy's AAAAA State
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
May 16 to May 17, 2022
2 Rounds
Hosted by River Bluff High @ Charleston, SC
Winning Team:
Boiling Springs
Medalist:
Tucker Simon
Scoreb
oa
rd
Pairings
Round 1
Round 2
Course
Stats
Tee Times for Round 2
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
1. 9:00 am (1)
Jay Wilkins
/
Mauldin
Ryan Bozard
/
West Ashley
Benjamin Mills
/
Nation Ford
2. 9:08 am (1)
Major Lenning
/
Mauldin
Simon DiMaggio
/
West Ashley
Colby McCaskill
/
Nation Ford
3. 9:16 am (1)
Evan Eassy
/
Mauldin
Jude Sword
/
West Ashley
Ben Wakefield
/
Nation Ford
4. 9:24 am (1)
Jackson Armbruster
/
Mauldin
Hagan Smith
/
West Ashley
Justin Wosje
/
Nation Ford
5. 9:32 am (1)
G. Oxner/ A. Franklin
/
Mauldin
Kade Smalley
/
West Ashley
Harrison LaPointe
/
Nation Ford
6. 9:40 am (1)
James Fulmer
/
Spartanburg
Edward Orr
/
Wando
Cam Baker
/
Fort Mill
7. 9:48 am (1)
Hugh Lemonds
/
Spartanburg
Harry DeGrood
/
Wando
Alex Martin
/
Fort Mill
8. 9:56 am (1)
Connor Williams
/
Spartanburg
JR Passmore
/
Wando
Baker Tolentino
/
Fort Mill
9. 10:04 am (1)
Davis Gaubert
/
Spartanburg
Blake Bocelli
/
Wando
Austin Anderson
/
Fort Mill
10. 10:12 am (1)
Ben Fulmer
/
Spartanburg
Tucker Simon
/
Wando
Parker Harrigan
/
Fort Mill
11. 10:20 am (1)
Owen Jackson
/
Boiling Springs
Jack Cuneo
/
Chapin
Grant Skelley
/
River Bluff Gators
12. 10:28 am (1)
Clayton Taylor
/
Boiling Springs
Jay Locker
/
Chapin
James Gibson
/
River Bluff Gators
13. 10:36 am (1)
Walker Ingram
/
Boiling Springs
Wyatt Harrill
/
Chapin
Howie Vroon
/
River Bluff Gators
14. 10:44 am (1)
Walker Greene
/
Boiling Springs
Chase Cline
/
Chapin
Nathanael Caughman
/
River Bluff Gators
15. 10:52 am (1)
Andrew Gregory
/
Boiling Springs
Harrison James
/
Chapin
Ashton Eubanks
/
River Bluff Gators
16. 9:00 am (10)
David Ross
/
Dorman
Roman Mullinax
/
Lexington
Groves Williams
/
JL Mann
17. 9:08 am (10)
Will Ruth
/
Dorman
Liam Stillwell
/
Lexington
Nick Aiesi
/
JL Mann
18. 9:16 am (10)
Will Pye
/
Dorman
Gage Gaskins
/
Lexington
Ladson Hill
/
JL Mann
19. 9:24 am (10)
Taylor Kesler
/
Dorman
C.Wade/ Z. Couture
/
Lexington
J. Pestrak/ J. Sullivan
/
JL Mann
20. 9:32 am (10)
P. Bulman/ D. Hinson
/
Dorman
Dylan Leicht
/
Lexington
Mac Hagler
/
JL Mann
21. 9:40 am (10)
Connor Rose
/
Riverside
Camden Brown
/
Conway
Grant Paolucci
/
Blythewood
22. 9:48 am (10)
DJ Belcher
/
Riverside
Carson Jordan
/
Conway
John Thompson
/
Spring Valley
23. 9:56 am (10)
Lane Wilson
/
Riverside
Cade Jordan
/
Conway
Jake Traylor
/
Summerville
24. 10:04 am (10)
Matthew Morgan
/
Riverside
Landon Cooper
/
Conway
Josh Traylor
/
Summerville
25. 10:12 am (10)
Jacop Stokes
/
Riverside
Easton Cox
/
Conway
26. 10:20 am (10)
Gavin Hutchinson
/
Socastee
Jack Cooper
/
Ashley Ridge
Bennett Scaletta
/
TL Hanna
27. 10:28 am (10)
Daniel De Vaux
/
Socastee
Ethan Hubert
/
Ashley Ridge
Jonathan Cowell
/
St. James
28. 10:36 am (10)
Talin Patel
/
Socastee
Wyatt Mizell
/
Ashley Ridge
Ryan Marsden
/
St. James
29. 10:44 am (10)
Aiden Wolfrey
/
Socastee
Connor Haas
/
Ashley Ridge
Jefferson Elmore
/
Byrnes
30. 10:52 am (10)
Carter Tallent
/
Socastee
Colton Mons
/
Ashley Ridge