BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
38th Pat Bradley
Tweet
Tournament Status: Complete
Women
Oct. 25 to Oct. 27, 2015
3 Rounds
Hosted by Florida International University @ Sarasota, FL
Winning Team:
Toledo
Medalist:
Leighann Cabush
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Round 3
Course
Stats
Tee Times for Round 2
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
1. 8:30 am (1)
MJ Fueyo
/
Jacksonville
Michaela Bordeianu
/
W Kentucky
Anika Hitt
/
Cincinnati
2. 8:39 am (1)
Louise Persson
/
Jacksonville
Emily Alexander
/
W Kentucky
Tara Liebert
/
Cincinnati
3. 8:48 am (1)
Shania Berger
/
Jacksonville
Daniela Galassi
/
W Kentucky
Christina Gloor
/
Cincinnati
4. 8:57 am (1)
Amanda Detmer
/
Jacksonville
Ellinor Haag
/
W Kentucky
Stefanie Mitchell
/
Cincinnati
5. 9:06 am (1)
Megan Collins
/
Jacksonville
Georgina Blackman
/
W Kentucky
Ashley Cassidy
/
Cincinnati
6. 9:15 am (1)
Pimchanok Kawil
/
Toledo
Coralia Arias
/
FIU
Heather Netti
/
FAU
7. 9:24 am (1)
Morgan Salm
/
Toledo
Camila Serrano
/
FIU
Daniella Castaneda
/
FAU
8. 9:33 am (1)
Caitriona Griffin
/
Toledo
Sophie Godley
/
FIU
Christina Langer
/
FAU
9. 9:42 am (1)
Sathika Ruenreong
/
Toledo
Carla Jane
/
FIU
Emily Faulkner
/
FAU
10. 9:51 am (1)
Manisa Isavas
/
Toledo
Meghan MacLaren
/
FIU
Kadi Pallastrone
/
FAU
11. 10:00 am (1)
Kelsey Solan
/
James Madison
Emily Goldenstein
/
Memphis
Claire Becker
/
Daytona State
12. 10:09 am (1)
Katie Turk
/
James Madison
Megan Beane
/
Memphis
Elizabeth Jackson
/
Daytona State
13. 10:18 am (1)
Carley Cox
/
James Madison
Madison Thomas
/
Memphis
Katie Veale
/
Daytona State
14. 10:27 am (1)
Maddy Cox
/
James Madison
Sydney Colwill
/
Memphis
Kaye Kwon
/
Daytona State
15. 10:36 am (1)
Laura Gomez
/
James Madison
Leighann Cabush
/
Memphis
Ji Sun Kang
/
Daytona State
16. 8:30 am (10)
Solene LeCoz
/
Georgia State
Ally Scaccia
/
Bradley
Elizabeth Keeling
IND
/
Cincinnati
17. 8:39 am (10)
Gloria Zeitler
/
Georgia State
Jenna Roadley
/
Bradley
Madison Easterbrook
IND
/
FGCU
18. 8:48 am (10)
Paula Zabarte
/
Georgia State
Gracie Henderson
/
Bradley
Cristine Lee
IND
/
Daytona State
19. 8:57 am (10)
Yasemin Sari
/
Georgia State
Allison Walsh
/
Bradley
Natcha Daengpiem
IND
/
Toledo
20. 9:06 am (10)
Jemina Gregson
/
Georgia State
Danielle Lemek
/
Bradley
Gabby Weiss
IND
/
James Madison
21. 9:15 am (10)
Nyca Khaw
/
North Texas
Julia Dereniwsky
/
TX A&M Corpus Christi
Madeline Marck-Sherk
/
FGCU
22. 9:24 am (10)
Samantha Huang
/
North Texas
Anna Millet Esteve
/
TX A&M Corpus Christi
Mei Khuan Yong
/
FGCU
23. 9:33 am (10)
Kalli Jennings
/
North Texas
Vanessa Johnson
/
TX A&M Corpus Christi
Sara Detlefsen
/
FGCU
24. 9:42 am (10)
Abbi Shaddix
/
North Texas
Ana Paredes
/
TX A&M Corpus Christi
Kelsy Holbert
/
FGCU
25. 9:51 am (10)
Eji Kwon
/
North Texas
Daniela Bergmann
/
TX A&M Corpus Christi
Megan Blonien
/
FGCU
26. 10:00 am (10)
Tai Barber
IND
/
FAU
Katerina Krasova
IND
/
FIU
Andrea Cropper
IND
/
Memphis