BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
All-American Intercollegiate
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
Feb. 19 to Feb. 21, 2016
3 Rounds
Hosted by Rice Owls & University of Houston @ Humble, TX
Played on the home of the PGA Shell Houston Open, the Tournament Course at Golf Club of Houston.
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Round 3
Course
Stats
Tee Times for Round 3
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
30. 8:30 am (18a)
Jay Burlison
/
Rice
Dylan Godfrey
IND
/
UTSA
Grant Rogers
IND
/
Rice
29. 8:30 am (18b)
Kevin Reilly
/
Rice
Matt Williams
IND
/
Houston
Josh Gibbons
IND
/
Houston
28. 8:30 am (17a)
Will Voetsch
/
Rice
Logan Davis
IND
/
Houston
Matt Dunn
IND
/
Houston
27. 8:30 am (17b)
Mario Carmona
/
Rice
Will Miles
IND
/
South Carolina
James Lee
IND
/
Rice
26. 8:30 am (16)
Mitchell Meissner
/
Rice
Hunter Shattuck
IND
/
Baylor
Emmett Oh
IND
/
Houston
25. 8:30 am (15a)
Camden DeBonis
/
Sam Houston State
Raphael Denais
/
NIU
Daniel Dimaculangan
/
Houston Baptist
24. 8:30 am (15b)
Mason Weld
/
Sam Houston State
Pierrick Fillon
/
NIU
Guillaume Chalancon
/
Houston Baptist
23. 8:30 am (14)
Jesse Massengale
/
Sam Houston State
Salvador Rocha
/
NIU
Zach Campbell
/
Houston Baptist
22. 8:30 am (13a)
Jake McCrory
/
Sam Houston State
Jordan Wetsch
/
NIU
Carlos Trevino
/
Houston Baptist
21. 8:30 am (13b)
Andrew Ertel
/
Sam Houston State
Joo-Young Lee
/
NIU
Val Almendarez
/
Houston Baptist
20. 8:30 am (12)
Ian Berrigan
/
McNeese State
Nicolas Manifacier
/
Charlotte
Mike McGilton
/
New Mexico State
19. 8:30 am (11a)
Blake Elliott
/
McNeese State
Thomas Rowland
/
Charlotte
Isaac Merry
/
New Mexico State
18. 8:30 am (11b)
Duncan McNeill
/
McNeese State
Victor Wiggins
/
Charlotte
Kenneth Fadke
/
New Mexico State
17. 8:30 am (10a)
Andreas Krokeide
/
McNeese State
Seth Gandy
/
Charlotte
Davis Chung
/
New Mexico State
16. 8:30 am (10b)
Martin Eriksson
/
McNeese State
Tyler Young
/
Charlotte
Luis Medina
/
New Mexico State
15. 8:30 am (9)
Calum Masters
/
Troy
David Eller
/
Charleston Southern
Bryce Alley
/
UTSA
14. 8:30 am (8a)
Cam Norman
/
Troy
Taylor Zoller
/
Charleston Southern
Sean Meehan
/
UTSA
13. 8:30 am (8b)
Jared Bettcher
/
Troy
Jake Ezell
/
Charleston Southern
Brett Hogan
/
UTSA
12. 8:30 am (7)
Luke Moser
/
Troy
R.J. Keur
/
Charleston Southern
Zander Lozano
/
UTSA
11. 8:30 am (6a)
Clay Vannoy
/
Troy
Austin James
/
Charleston Southern
J.J. Lindsey
/
UTSA
10. 8:30 am (6b)
Nick Thornton
/
Baylor
Gray Townsend
/
SMU
Charles Neel White
/
La. Tech
9. 8:30 am (5a)
Braden Bailey
/
Baylor
Andrew Buchanan
/
SMU
Ben Robinson
/
La. Tech
8. 8:30 am (5b)
Andreas Gjesteby
/
Baylor
Ryan Burgess
/
SMU
Chuck Spears
/
La. Tech
7. 8:30 am (4a)
Freddy Andersen
/
Baylor
Alex Higgs
/
SMU
Jake Pritchard
/
La. Tech
6. 8:30 am (4b)
Matthew Perrine
/
Baylor
Austin Smotherman
/
SMU
Victor Lange
/
La. Tech
5. 8:30 am (3)
Michael Perras
/
Houston
Charles Kim
/
Arkansas
Keenan Huskey
/
South Carolina
4. 8:30 am (2a)
Vincent Martino
/
Houston
Kolton Crawford
/
Arkansas
Will Starke
/
South Carolina
3. 8:30 am (2b)
Alan De Bondt
/
Houston
Alvaro Ortiz
/
Arkansas
Scott Stevens
/
South Carolina
2. 8:30 am (1a)
Blair Hamilton
/
Houston
Nicolas Echavarria
/
Arkansas
Sean Kelly
/
South Carolina
1. 8:30 am (1b)
Papito Gonzalez
/
Houston
Taylor Moore
/
Arkansas
Matt Nesmith
/
South Carolina