BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
ORU/SFA Spring Break Invite
Tweet
Tournament Status: Complete
Women
March 14 to March 15, 2016
3 Rounds
Hosted by Oral Roberts University @ Dallas, TX
Winning Team:
HCU
Medalist:
Giorgia Carletti
Excited to welcome teams from all over the country to Trophy Club CC, Dallas, Texas! http://www.clubcorp.com/Clubs/Trophy-Club-Country-Club/Amenities/Golf
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Round 3
Course
Stats
Tee Times for Round 3
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
35. 8:00 am (18a)
Lesley Atkins
/
ULM
Molly Marcum
/
SIUE
34. 8:00 am (18b)
Ashton Maddaloni
/
ULM
Miranda Lidisky
/
SIUE
33. 8:00 am (17a)
Olivia Landberg
/
ULM
Madison Frerking
/
SIUE
32. 8:00 am (17b)
Michaela Osborne
/
ULM
Brittney Jostes
/
SIUE
31. 8:00 am (16a)
RaeChelle Leiken
/
ULM
Alison Gorman
/
SIUE
30. 8:00 am (16b)
Ashley Childers
/
MSU
Alex Jennings
/
Indiana State
Maggie Ambrose
/
Illinois State
29. 8:00 am (15a)
Stine Pettersen
/
MSU
Robyn Blanchard
/
Indiana State
Caitlin Sims
/
Illinois State
28. 8:00 am (15b)
Megan Furnish
/
MSU
Thilda Staubo
/
Indiana State
Courtnee Cossell
/
Illinois State
27. 8:00 am (14a)
Caroline Boone
/
MSU
Sophie Benetti
/
Indiana State
Kiley Walsh
/
Illinois State
26. 8:00 am (14b)
Verena Gimmy
/
MSU
Marissa Uradomo
/
Indiana State
Abby Luchtenburg
/
Illinois State
25. 8:00 am (13a)
Chloe Horton
/
Bradley
Kelsey Johnson
/
Creighton
Jamee Jorgensen
/
SFA
24. 8:00 am (13b)
Ally Scaccia
/
Bradley
Grace Yowell
/
Creighton
Jessica White
/
SFA
23. 8:00 am (12a)
Gracie Henderson
/
Bradley
Caroline Lake
/
Creighton
Sydney Reed
/
SFA
22. 8:00 am (12b)
Danielle Lemek
/
Bradley
Sarah Eversman
/
Creighton
Ann Holcomb
/
SFA
21. 8:00 am (11a)
Jenna Roadley
/
Bradley
Kelsey Petersen
/
Creighton
Mackenzie Steiner
/
SFA
20. 8:00 am (11b)
Daniela Mendez
/
UTRGV
Sarah McMichael
/
Northern Iowa
Celeste McLean
/
Fairleigh Dickinson
19. 8:00 am (10)
Shweta Mansingh
/
UTRGV
Paige VanDyk
/
Northern Iowa
Ariadna Castro
/
Fairleigh Dickinson
18. 8:00 am (9a)
Geraldine Torrellas
/
UTRGV
Paige VanDyk
/
Northern Iowa
Gabriela Santini
/
Fairleigh Dickinson
17. 8:00 am (9b)
Michelle Moroles
/
UTRGV
Allison Rollinger
/
Northern Iowa
Rebecca Wright
/
Fairleigh Dickinson
16. 8:00 am (8a)
Emma Mesta
/
UTRGV
Sonja Przybylski
/
Northern Iowa
Anneke Strobach
/
Fairleigh Dickinson
15. 8:00 am (8b)
Emma Groom
/
ND State
Maci Brooks
/
Arkansas State
Abbi Shaddix
/
Wichita St
14. 8:00 am (7a)
Maggie Crippen
/
ND State
Olivia Loiacano
/
Arkansas State
Maria Villalobos
/
Wichita St
13. 8:00 am (7b)
Hailey Boner
/
ND State
Sarah Childers
/
Arkansas State
Samantha Stewart
/
Wichita St
12. 8:00 am (6a)
Alex Schmid
/
ND State
Beth Ann Compton
/
Arkansas State
Gavrilla Arya
/
Wichita St
11. 8:00 am (6b)
Natalie Roth
/
ND State
Aracelly Jimenez
/
Arkansas State
Taryn Torgerson
/
Wichita St
10. 8:00 am (5a)
Fran Rodriguez
/
Bowling Green State
Alexa Popowitz
/
Georgetown
Hanna Netisingha
/
Southern Illinois
9. 8:00 am (5b)
Mikayla Baer
/
Bowling Green State
Jacquelyn Eleey
/
Georgetown
Mattie Lindner
/
Southern Illinois
8. 8:00 am (4a)
Hannah Lewis
/
Bowling Green State
Patricia Lee
/
Georgetown
Kristie Yang
/
Southern Illinois
7. 8:00 am (4b)
Erin Fahey
/
Bowling Green State
Christina Parsells
/
Georgetown
Brooke Cusumano
/
Southern Illinois
6. 8:00 am (3a)
Lily Bartell
/
Bowling Green State
Mackenzie Boydston
/
Georgetown
Sun Jung
/
Southern Illinois
5. 8:00 am (3b)
Paola Aviles
/
Oral Roberts
Joann Chung
/
HCU
Lucy Owen
/
UALR
4. 8:00 am (2a)
Paty Torres
/
Oral Roberts
Aries Ramirez
/
HCU
Peyton Weaver
/
UALR
3. 8:00 am (2b)
Shinwoo Lee
/
Oral Roberts
Lexi Brooks
/
HCU
Stina Resen
/
UALR
2. 8:00 am (1a)
Alejandra Acosta
/
Oral Roberts
Kaity Cummings
/
HCU
Sabrina Bonanno
/
UALR
1. 8:00 am (1b)
Kennedy Ishee
/
Oral Roberts
Giorgia Carletti
/
HCU
Shania Berger
/
UALR