BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
10th Annual Battle of the Dam
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
March 8 to March 8, 2023
1 Rounds
Hosted by River Bluff High @ Lexington, SC
Winning Team:
South Aiken
Medalist:
Charles Cauthen
Scoreb
oa
rd
Pairings
Round 1
Course
Stats
Tee Times for Round 1
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
Pos
ition
4
1. 9:00 am (1)
Gage Gaskins
/
Lexington
Grant Paolucci
/
Blythewood
Hayden Ardis
/
Sumter
2. 9:08 am (1)
Roman Mullinax
/
Lexington
Jordan Hardy
/
Blythewood
Chandler Moore
/
Sumter
3. 9:16 am (1)
Liam Stilwell
/
Lexington
Connor Fisher
/
Blythewood
Rowe Newman
/
Sumter
4. 9:24 am (1)
Dylan Leicht
/
Lexington
Drew Madden
/
Blythewood
Ethan Budden
/
Sumter
5. 9:32 am (1)
Braydon Hileman
/
Lexington
Brennen Bridges
/
Blythewood
Grant Ottilio
/
Sumter
6. 9:40 am (1)
Ashton Eubanks
/
River Bluff Gators
Juston Slate
/
Byrnes
Creighton Rentz
/
Chesnee
Vinny Esposito
/
Gilbert
7. 9:48 am (1)
Nathanael Caughman
/
River Bluff Gators
Jackson Burnett
/
Byrnes
Peyton Lawter
/
Chesnee
Owen Price
/
Gilbert
8. 9:56 am (1)
Grant Skelley
/
River Bluff Gators
Trad Gillespie
/
Byrnes
Jake Hefner
/
Chesnee
Luke Harvey
/
Gilbert
9. 10:04 am (1)
James Gibson
/
River Bluff Gators
Perrin Dale
/
Byrnes
Hughston Johnson
/
Chesnee
Dakota Chavis
/
Gilbert
10. 10:12 am (1)
Charlie Floyd
/
River Bluff Gators
Camden Smith
/
Byrnes
Jackson Ramsey
/
Chesnee
Harrison Chavis
/
Gilbert
11. 10:20 am (1)
Harrison James
/
Chapin
Miles Eubanks
/
South Aiken
Charles Cauthen
/
AC Flora
David Oliver
/
Central
12. 10:28 am (1)
Chase Cline
/
Chapin
Cameron Biddle
/
South Aiken
Thomas Lamar
/
AC Flora
Connor Crytser
/
Central
13. 10:36 am (1)
Wyatt Hightower
/
Chapin
Peyton Owen
/
South Aiken
William Milliken
/
AC Flora
Chance Horton
/
Central
14. 10:44 am (1)
Bryson Rockwell
/
Chapin
Patrick Desmond
/
South Aiken
Wallace Ott
/
AC Flora
Davis Tucker
/
Central
15. 10:52 am (1)
Gray Tuttle
/
Chapin
Eddie Simmons
/
South Aiken
Henry Anders
/
AC Flora
Braelyn Oliver
/
Central
16. 9:00 am (10)
Howie Vroon
/
River Bluff Gators - B Team
Jackson Penney
/
Lexington - B Team
Owen Myllykangas
/
Chapin - B Team
17. 9:08 am (10)
Eli Gannon
/
River Bluff Gators - B Team
Evan Smith
/
Lexington - B Team
Eason Donaldson
/
Chapin - B Team
18. 9:16 am (10)
Cameron McClanahan
/
River Bluff Gators - B Team
Noah Henson
/
Lexington - B Team
Deuce Nimmo
/
Chapin - B Team
19. 9:24 am (10)
Jesse Carlisle
/
River Bluff Gators - B Team
Grant Kaufman
/
Lexington - B Team
Davis Hamilton
/
Chapin - B Team
20. 9:32 am (10)
Sam Booth
/
River Bluff Gators - B Team
Gavin Gaskins
/
Lexington - B Team
Tommy Mullaney
/
Chapin - B Team
21. 9:40 am (10)
James Kim
/
Dutch Fork
Malcolm Elliott
/
Ridge View
Landon Compton
/
Mid Carolina
22. 9:48 am (10)
Hayden Gayle
/
Dutch Fork
Alex Pierce
/
Ridge View
Lane Hobby
/
Mid Carolina
23. 9:56 am (10)
Kendall Neel
/
Dutch Fork
Jaxson Martino
/
Ridge View
Landon Still
/
Mid Carolina
24. 10:04 am (10)
Andrew Delavalle
/
Dutch Fork
John Jackson Jr.
/
Ridge View
John Weston Finley
/
Mid Carolina
25. 10:12 am (10)
Clifford Miller
/
Dutch Fork
Caleb Milliken
/
Ridge View
Zachary McCormack
/
Mid Carolina
26. 10:20 am (10)
Luke Wheeler
IND
/
River Bluff Gators
Caleb Crowley
/
Airport
Heath Kelly
/
White Knoll
27. 10:28 am (10)
Jack Robinson
IND
/
River Bluff Gators
Aiden Hook
/
Airport
Hayden Smith
/
White Knoll
28. 10:36 am (10)
Forrest Green
IND
/
River Bluff Gators
Phoenix Amick
/
Airport
Chase Sessions
/
White Knoll
29. 10:44 am (10)
Ben Crouch
IND
/
River Bluff Gators - B Team
Dylan Barbrey
/
Airport
Landin Williams
/
White Knoll
30. 10:52 am (10)
Maddox McCamy
IND
/
River Bluff Gators - B Team
Talon Harlin
/
Airport
Curtis Ridgeway
/
White Knoll