BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
SCHSL Boy's AAAA State Championship 2023
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
May 15 to May 16, 2023
2 Rounds
Hosted by AAAA SC State Championships @ North Augusta, SC
Scoreb
oa
rd
Pairings
Round 1
Round 2
Course
Stats
Tee Times for Round 2
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
1. 8:00 am (1)
Delcan Nusz
/
Indian Land
Eddie Simmons
/
South Aiken
Josh Brown
/
Greenwood
2. 8:09 am (1)
Avery Sizemore
/
Indian Land
Peyton Owen
/
South Aiken
Keegan Farmer
/
Greenwood
3. 8:18 am (1)
Gaines Reed
/
Indian Land
Patrick Desmond
/
South Aiken
Adam Knox
/
Greenwood
4. 8:27 am (1)
Deaton Reed
/
Indian Land
Cameron Biddle
/
South Aiken
Cameron Addis
/
Greenwood
5. 8:36 am (1)
Mason Kucia
/
Indian Land
Miles Eubanks
/
South Aiken
Jaelan Fisher
/
Greenwood
6. 8:45 am (1)
Fin Hyde
/
Eastside
Sam Workman
/
Riverside
Carter Long
/
Myrtle Beach
7. 8:54 am (1)
Tucker Jones
/
Eastside
Brady Barlow
/
Riverside
Rudy Bland
/
Myrtle Beach
8. 9:03 am (1)
Brad Baldree
/
Eastside
Matthew Morgan
/
Riverside
Owen Wilkes
/
Myrtle Beach
9. 9:12 am (1)
Beau Lewis
/
Eastside
Lane Wilson
/
Riverside
Dylan Starnes
/
Myrtle Beach
10. 9:21 am (1)
Jack Magera
/
Eastside
Connor Rose
/
Riverside
Ty O'Brien
/
Myrtle Beach
11. 9:30 am (1)
Jackson Beggs
/
North Augusta
Harrison Beck
/
Greenville
Will / James Buffum / Rhodes
/
AC Flora
12. 9:39 am (1)
Luke Johnson
/
North Augusta
Griff Bell
/
Greenville
Thomas Lamar
/
AC Flora
13. 9:48 am (1)
Andrew Baxley
/
North Augusta
Clairborne Madre
/
Greenville
Charles Cauthen
/
AC Flora
14. 9:57 am (1)
Davis Neal
/
North Augusta
Hugh Faulkner
/
Greenville
Coleman Ferguson
/
AC Flora
15. 10:06 am (1)
Matthew Baxley
/
North Augusta
Tip Price
/
Greenville
Adam Hunt
/
AC Flora
16. 8:00 am (10)
Benton Orr
IND
/
Aiken HS
Aiden Beman
/
Lucy Beckham
17. 8:09 am (10)
Thomas Ford
IND
/
Hilton Head
Brennan Cuthbert
/
Lucy Beckham
18. 8:18 am (10)
John Richardson
IND
/
South Florence
Theo Rose
/
Lucy Beckham
19. 8:27 am (10)
Landry Williams
IND
/
May River
Vann Roe
/
Lucy Beckham
20. 8:36 am (10)
Richard Anaclerio
IND
/
Aiken HS
Henry Hodges
/
Lucy Beckham
O.T. Mitchell
IND
/
Catawba Ridge HS
21. 8:45 am (10)
Landon Keeley
/
Greer
Tyce Edwards
/
West Florence
Pierce Rushin
/
Bluffton
22. 8:54 am (10)
Jasper McClure
/
Greer
Will Barnett
/
West Florence
Dane Scott
/
Bluffton
23. 9:03 am (10)
Maddox Upton
/
Greer
Trace Edwards
/
West Florence
Lawson Rively
/
Bluffton
24. 9:12 am (10)
Riley Stanton
/
Greer
Daniel Thompson
/
West Florence
Brady Sacha
/
Bluffton
25. 9:21 am (10)
John Monday
/
Greer
Jayce Newton
/
West Florence
Jones Saylor
/
Bluffton
26. 9:30 am (10)
Will Holmes
/
James Island
Tucker Polson
/
Hartsville
Jacob Rabon
/
Lugoff Elgin
27. 9:39 am (10)
Jack Flemming
/
James Island
Barrett Stewart
/
Hartsville
Axton Crisp
/
Lugoff Elgin
28. 9:48 am (10)
Layne Floyd
/
James Island
Jarrett Kennington
/
Hartsville
Jaxson Mock
/
Lugoff Elgin
29. 9:57 am (10)
Frank Lockwood
/
James Island
Slayton Stokes
/
Hartsville
Zack Mock
/
Lugoff Elgin
30. 10:06 am (10)
Canon Morairty
/
James Island
Jacob Pulling
/
Hartsville
Ryan Craft
/
Lugoff Elgin