BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
All There August Challenge
Tweet
Tournament Status: Complete
Women
Feb. 14 to Feb. 15, 2016
3 Rounds
Hosted by Texas State University @ New Braunfels, TX
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Round 3
Course
Stats
Tee Times for Round 3
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
26. 8:30 am (18d)
Raksha Phadke
IND
/
TX State
Emily Williams
IND
/
TX State
Julie Houston
IND
/
UTSA
25. 8:30 am (17a)
Kelsey Canales
/
UTRGV
Kalli Jennings
/
North Texas
Christina Cooper
/
Youngstown State
24. 8:30 am (17b)
Emma Mesta
/
UTRGV
Samantha Huang
/
North Texas
Mia Barchetti
/
Youngstown State
23. 8:30 am (16)
Shweta Mansingh
/
UTRGV
Ali Christian
/
North Texas
Gabrielle Minor
/
Youngstown State
22. 8:30 am (15)
Michelle Moroles
/
UTRGV
Nyca Khaw
/
North Texas
Emily Rohanna
/
Youngstown State
21. 8:30 am (14a)
Geraldine Torrellas
/
UTRGV
Eji Kwon
/
North Texas
Courtney Shutt
/
Youngstown State
20. 8:30 am (14b)
Adara Pauluhn
/
Boise State
Mirabela Woods
/
UTEP
Lesley Atkins
/
ULM
19. 8:30 am (13a)
McKenzie Ford
/
Boise State
June Ting
/
UTEP
Ashton Maddaloni
/
ULM
18. 8:30 am (13b)
Oceane Pelloille
/
Boise State
Patricia Rico-Avello
/
UTEP
Devanshi Naik
/
ULM
17. 8:30 am (12)
Genevieve Ling
/
Boise State
Lily Downs
/
UTEP
RaeChelle Leiken
/
ULM
16. 8:30 am (11a)
Samantha Martin
/
Boise State
Alisa Rodriguez
/
UTEP
Michaela Osborne
/
ULM
15. 8:30 am (11b)
Millie Saroha
/
TX State
Amy Hasenoehrl
/
Idaho
Annie Swords
/
Georgia Southern
14. 8:30 am (10)
Lora Assad
/
TX State
Kendall Gray
/
Idaho
Yeji Shin
/
Georgia Southern
13. 8:30 am (9)
Camille Boeffard
/
TX State
Kristin Strankman
/
Idaho
Iben Hvass
/
Georgia Southern
12. 8:30 am (8)
Anne-Cha Mora
/
TX State
Cassie Mckinley
/
Idaho
Ansley Bowman
/
Georgia Southern
11. 8:30 am (7)
Maty Monzingo
/
TX State
Michelle Kim
/
Idaho
Ariana Macioce
/
Georgia Southern
10. 8:30 am (6a)
Jennifer Yu
/
Long Beach State
Emelie Blennow
/
Little Rock
Aries Ramirez
/
Houston Baptist
9. 8:30 am (6b)
Savannah Knox
/
Long Beach State
Shania Berger
/
Little Rock
Kaity Cummings
/
Houston Baptist
8. 8:30 am (5)
Felicia Taverrite
/
Long Beach State
Pernille Orlien
/
Little Rock
Charlotte Hartshorn
/
Houston Baptist
7. 8:30 am (4a)
Haley Tygret
/
Long Beach State
Stina Resen
/
Little Rock
Giorgia Carletti
/
Houston Baptist
6. 8:30 am (4b)
Kassidy Teare
/
Long Beach State
Sabrina Bonanno
/
Little Rock
Brook Johnston
/
Houston Baptist
5. 8:30 am (3a)
Maddie Denton
/
Middle TN
Jenna Phillips
/
Sam Houston State
Lara Weinstein
/
UTSA
4. 8:30 am (3b)
Hanley Long
/
Middle TN
Nicole Budnik
/
Sam Houston State
Becky McGeehan
/
UTSA
3. 8:30 am (2)
Jenna Burris
/
Middle TN
Celeste Lo
/
Sam Houston State
Nikki Long
/
UTSA
2. 8:30 am (1a)
Samantha Gotcher
/
Middle TN
Heather Shake
/
Sam Houston State
Aimee Ponte
/
UTSA
1. 8:30 am (1b)
Avery George
/
Middle TN
Sarah Black
/
Sam Houston State
Brogan Townend
/
UTSA