BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
Notre Dame Clover Cup
Tweet
Tournament Status: Complete
Women
March 11 to March 13, 2016
3 Rounds
Hosted by Notre Dame @ Mesa, AZ
Winning Team:
SMU
Medalist:
Brooke Graebe
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Round 3
Course
Stats
Tee Times for Round 3
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
33. 8:00 am (18a)
Janie Fineis
IND
/
Notre Dame
Kari Bellville
IND
/
Notre Dame
Jessica Madsen
IND
/
UNCG
32. 8:00 am (18b)
Alexandria Celli
IND
/
SMU
Kristin Powers
IND
/
UNCG
Sofia Langenius
IND
/
Cincinnati
31. 8:00 am (17a)
Sarah Pravecek
IND
/
Nebraska
Johanna Samuelsson
IND
/
Tulsa
Alison Snakard
IND
/
Notre Dame
30. 8:00 am (17b)
Sara Saetre
/
IUPUI
Kristen Wolfe
/
Central Michigan
Emily Gillman
IND
/
Nebraska
29. 8:00 am (16a)
Lindsey Budnik
/
IUPUI
Holly Hines
/
Central Michigan
Julienne Soo
IND
/
Oklahoma
28. 8:00 am (16b)
Aneta Abrahamova
/
IUPUI
Natalie Johnson
/
Central Michigan
Nancy Xu
IND
/
Columbia
27. 8:00 am (15a)
MeKenzie Hilsmeyer
/
IUPUI
Bria Colosky
/
Central Michigan
Abby Newton
IND
/
Ole Miss
26. 8:00 am (15b)
Erin Ingram
/
IUPUI
Chloe Guschewski
/
Central Michigan
Halley Morell
IND
/
Penn State
25. 8:00 am (14a)
Stefanie Mitchell
/
Cincinnati
Emily Kurey
/
UNCG
Lilette Mocio
/
Columbia
24. 8:00 am (14b)
Tara Liebert
/
Cincinnati
Maddi MacClurg
/
UNCG
Amy Ding
/
Columbia
23. 8:00 am (13a)
Christina Gloor
/
Cincinnati
Alexis Kershaw
/
UNCG
Camilla Vik
/
Columbia
22. 8:00 am (13b)
Ashley Cassidy
/
Cincinnati
Savanna Mackie
/
UNCG
Monique Ishikawa
/
Columbia
21. 8:00 am (12)
Valentina Herrera
/
Cincinnati
Natalia Asensio
/
UNCG
Jacqueline Chulya
/
Columbia
20. 8:00 am (11a)
Brydie Hodge
/
Tulsa
Haley Thiele
/
Nebraska
Sofia Idoyaga
/
Ole Miss
19. 8:00 am (11b)
Alex Haun
/
Tulsa
Morgan Smejkal
/
Nebraska
Laura Hoskin
/
Ole Miss
18. 8:00 am (10a)
Antonia Von Wnuck
/
Tulsa
Audrey Judd
/
Nebraska
Maria Toennessen
/
Ole Miss
17. 8:00 am (10b)
Olivia Jackson
/
Tulsa
Cassidy Stelzmiller
/
Nebraska
Alison Hovatter
/
Ole Miss
16. 8:00 am (9a)
Nadia Majidizadeh
/
Tulsa
Cassie Deeg
/
Nebraska
Madisen Bentley
/
Ole Miss
15. 8:00 am (9b)
Coralia Arias
/
FIU
Cara Basso
/
Penn State
Morgan Best
/
Central Arkansas
14. 8:00 am (8)
Sophie Godley
/
FIU
Grace Chung
/
Penn State
Sally Fridstrom
/
Central Arkansas
13. 8:00 am (7a)
Camila Serrano
/
FIU
Ariana Coyle
/
Penn State
Emma Svensson
/
Central Arkansas
12. 8:00 am (7b)
Carla Jane
/
FIU
Lauren Waller
/
Penn State
Brenda Gonzalez
/
Central Arkansas
11. 8:00 am (6a)
Meghan MacLaren
/
FIU
Jackie Rogowicz
/
Penn State
Fernanda Lira
/
Central Arkansas
10. 8:00 am (6b)
Alaina Yeatts
/
UNCW
Maddie Rose Hamilton
/
Notre Dame
Maria Rodriguez
/
South Florida
9. 8:00 am (5a)
Ellinoora Moisio
/
UNCW
Jordan Ferreira
/
Notre Dame
Maria Andreina Merchan
/
South Florida
8. 8:00 am (5b)
Kayla Thompson
/
UNCW
Isabella DiLisio
/
Notre Dame
Ashley Burke
/
South Florida
7. 8:00 am (4)
Meghan Theiss
/
UNCW
Emma Albrecht
/
Notre Dame
Michelle Reyes
/
South Florida
6. 8:00 am (3a)
Annette Lyche
/
UNCW
Talia Campbell
/
Notre Dame
Nicole Autrique
/
South Florida
5. 8:00 am (3b)
Kelly McGovern
/
TCU
Lindsey McCurdy
/
SMU
Karen Arimoto
/
Oklahoma
4. 8:00 am (2a)
Emmy Martin
/
TCU
Alexandra Rossi
/
SMU
Valerie Tanguay
/
Oklahoma
3. 8:00 am (2b)
Alex Sborov
/
TCU
Katie Page
/
SMU
Ana Ruiz
/
Oklahoma
2. 8:00 am (1a)
Annika Clark
/
TCU
Brigitte Dunne
/
SMU
Hannah Wood
/
Oklahoma
1. 8:00 am (1b)
Brooke Graebe
/
TCU
Jenny Haglund
/
SMU
Rylee Pedigo
/
Oklahoma