BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
Jackrabbit Invitational (Women)
Tweet
Tournament Status: Complete
Women
March 17 to March 18, 2014
3 Rounds
Hosted by SDSU Jackrabbits (Women) @ Primm, NV
Winning Team:
Oral Roberts
Medalist:
Charlotte Jaengkit
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Round 3
Course
Stats
Tee Times for Round 3
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
30. 8:30 am (18a)
Amanda Fairweather
/
North Dakota
Alyna Vaughan
IND
/
South Dakota
Mary Barbero
IND
/
Winthrop
29. 8:30 am (18b)
Alexis Guggisberg
/
North Dakota
Taylor VanDyk
IND
/
Northern Iowa
Lucie Walker
IND
/
Winthrop
28. 8:30 am (17)
Mikki Kromy
/
North Dakota
Hallie Getz
IND
/
South Dakota State
Anna Jenkins
IND
/
Winthrop
27. 8:30 am (16a)
Sadie Martin
/
North Dakota
Brianna Janu
IND
/
South Dakota State
Maggie Crippen
IND
/
North Dakota State
26. 8:30 am (16b)
Dani DelGreco
/
North Dakota
Myranda Dunmire
IND
/
South Dakota State
Megan Swan
IND
/
North Dakota State
25. 8:30 am (15a)
Kaitlyn Krzyzanowski
/
South Dakota
Jamie Ehrhart
/
Northern Iowa
Brittney Jostes
/
SIU-E
24. 8:30 am (15b)
Kylie Gaughenbaugh
/
South Dakota
Amanda Braun
/
Northern Iowa
Ali Gorman
/
SIU-E
23. 8:30 am (14a)
Jordan Rearick
/
South Dakota
Sonja Przybylski
/
Northern Iowa
Ashton Stair
/
SIU-E
22. 8:30 am (14b)
Brenna Lervick
/
South Dakota
Kaylee Benson
/
Northern Iowa
Brooks White
/
SIU-E
21. 8:30 am (13a)
Janice Baumberger
/
South Dakota
Sarah Boss
/
Northern Iowa
Molly Marcum
/
SIU-E
20. 8:30 am (13b)
Abby Weller
/
North Dakota State
Marianna Stepp
/
Oakland
Amber Houser
/
South Dakota State
19. 8:30 am (12)
Sarah Storandt
/
North Dakota State
Morgan Smith
/
Oakland
Alli Plath
/
South Dakota State
18. 8:30 am (11a)
Hailey Boner
/
North Dakota State
Haylee Zyber
/
Oakland
Sydney Macdonald
/
South Dakota State
17. 8:30 am (11b)
Alex Schmid
/
North Dakota State
Danielle Crilley
/
Oakland
Islamiah Fuad
/
South Dakota State
16. 8:30 am (10a)
Cassie Wurm
/
North Dakota State
Kassandra Komma
/
Oakland
Megan Mingo
/
South Dakota State
15. 8:30 am (10b)
Amanda Beyke
/
Seattle
Mackenzie Black
/
UMKC
Pam Calderon-Rojas
/
Montana State
14. 8:30 am (9)
Dorsey Addicks
/
Seattle
Abbey Campbell
/
UMKC
Haylee Folkvord
/
Montana State
13. 8:30 am (8)
Juhee Lee
/
Seattle
Micah Radler
/
UMKC
Paige Crawford
/
Montana State
12. 8:30 am (7a)
Nicole Gaddie
/
Seattle
Emily Isaacson
/
UMKC
Janelle Reali
/
Montana State
11. 8:30 am (7b)
Jamie Huo
/
Seattle
Susan Kirschenman
/
UMKC
Kati Greear
/
Montana State
10. 8:30 am (6)
Caroline Boone
/
Missouri State
Rachel Wyatt
/
Winthrop
Stephanie Wong
/
British Columbia
9. 8:30 am (5a)
Megan Furnish
/
Missouri State
Louise Jeppesen
/
Winthrop
Valentina Trillo Castro
/
British Columbia
8. 8:30 am (5b)
Megan Thompson
/
Missouri State
Meagan Wallace
/
Winthrop
Winnie Hyun
/
British Columbia
7. 8:30 am (4a)
Ariel Tidwell
/
Missouri State
Viivi Nuorti
/
Winthrop
Casara Hong
/
British Columbia
6. 8:30 am (4b)
Estefania Acosta
/
Missouri State
Jennifer Dilger
/
Winthrop
Kat Kennedy
/
British Columbia
5. 8:30 am (3a)
Paola Aviles
/
Oral Roberts
Mackenzie Sowers
/
Grand Canyon
Courtney Manning
/
Arkansas State
4. 8:30 am (3b)
Shinwoo Lee
/
Oral Roberts
Emily Kaye
/
Grand Canyon
Maci Arrington
/
Arkansas State
3. 8:30 am (2)
Alejandra Acosta
/
Oral Roberts
Julia Shin
/
Grand Canyon
Marie Couffignal
/
Arkansas State
2. 8:30 am (1a)
Paty Torres
/
Oral Roberts
Tiffany Hewetson
/
Grand Canyon
Abi Laker
/
Arkansas State
1. 8:30 am (1b)
Alheli Moreno
/
Oral Roberts
Charlotte Jaengkit
/
Grand Canyon
Megan Garland
/
Arkansas State