Bucknell Invitational

  • Tournament Status: Complete
  • Men
  • Sept. 10 to Sept. 11, 2016
  • 2 Rounds
  • Hosted by Bucknell University @ Lewisburg, PA

Tee Times for Round 2

Tee Times Position 1 Position 2 Position 3
1. 8:00 am (1) Chris Pollan  WD   IND  / Lehigh Drew Petri  IND  / Lafayette Will Halamandaris  IND  / Lafayette
2. 8:10 am (1) Brett Pompeani  IND  / Robert Morris Nick Gruber  IND  / La Salle Ryan Krechel  IND  / Lafayette
3. 8:20 am (1) Noah Firmstone / Robert Morris Joe Biscaro / Wayne State Erik Lachance / Ottawa
4. 8:30 am (1) Mike McMorrow / Robert Morris Brendan Seys / Wayne State Kevin Saumure / Ottawa
5. 8:40 am (1) Grant Schumaker / Robert Morris Grant Haefner / Wayne State Wes Kwok / Ottawa
6. 8:50 am (1) Max Palmer / Robert Morris Kyle Rybicki / Wayne State Jean-Luc Theoret / Ottawa
7. 9:00 am (1) Daniel Franco Saad / Robert Morris Jordan Andrus / Wayne State Gab Gingras / Ottawa
8. 9:10 am (1) Ross Pilliod / Saint Joseph's (PA) Joe Markmann / La Salle Ashton Radvansky / Bucknell
9. 9:20 am (1) Drew Taylor / Saint Joseph's (PA) Nick Geiman / La Salle Jubal Early / Bucknell
10. 9:30 am (1) Reed Winkler / Saint Joseph's (PA) Evan Gaesser / La Salle JP Raftery / Bucknell
11. 9:40 am (1) Tyler Sokolis / Saint Joseph's (PA) Andrew Reynolds / La Salle John Edler / Bucknell
12. 9:50 am (1) Michael O'Brien / Saint Joseph's (PA) PJ Acierno / La Salle Connor O'Brien / Bucknell
13. 8:00 am (10) Sean McDonnell / St. Francis (NY) Bryce Watkins / Messiah
14. 8:10 am (10) Jack Minnigan / St. Francis (NY) Zach Melnick / Bucknell - B Team Ryan Kirk / Messiah
15. 8:20 am (10) Colin Devin / St. Francis (NY) CJ Zachary / Bucknell - B Team Jordan Kirsch / Messiah
16. 8:30 am (10) David Tottori / St. Francis (NY) D.J. Magee / Bucknell - B Team Nate Haney / Messiah
17. 8:40 am (10) Alexander Lising-White / St. Francis (NY) JB Thompson / Bucknell - B Team Satchel Johnsen / Messiah
18. 8:50 am (10) Will Gavarkovs / Humber College Thomas Fricke / Navy Kelson Dunn / Hampton
19. 9:00 am (10) Christian McCullough / Humber College Connor Tallman / Navy Kenneth Gaither / Hampton
20. 9:10 am (10) Luke McLean / Humber College Thomas Garbee / Navy Jordan Sameuls / Hampton
21. 9:20 am (10) Mike Vance / Humber College Griffin Peters / Navy T.J. O'Neal / Hampton
22. 9:30 am (10) Conner Watt / Humber College Devin Terry / Navy TJ Osborne / Hampton
23. 9:40 am (10) Owen Quinn / Lehigh Ethan Mead / Navy - B Team Chad Bell / Lafayette
24. 9:50 am (10) Jonny Hsu / Lehigh Eric Terminello / Navy - B Team Aiden McDermott / Lafayette
25. 10:00 am (10) Lee Hammerschmidt / Lehigh Gregory Sibick / Navy - B Team Jake Basilico / Lafayette
26. 10:10 am (10) Eamone Marone / Lehigh Matthew Starobin / Navy - B Team James Frahm / Lafayette
27. 10:20 am (10) Ryan Kelly / Lehigh Paul Mauer / Navy - B Team Reid Bedell / Lafayette