BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
Argos Invitational (MEN) (Frontier #2)
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
Sept. 26 to Sept. 27, 2016
3 Rounds
Hosted by Rocky Mountain College @ Great Falls, MT
Winning Team:
Rocky Mountain
Medalist:
Chris Lien
The Argo's Invitational is the second regular season Frontier Conference Tournament of the 2016-17 season.
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Round 3
Course
Stats
Tee Times for Round 3
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
Pos
ition
4
16. 9:00 am (11)
Chayton Peterson
/
Miles City
Gabe Gaudreau
IND
/
Carroll College MT
Bridger Martin
IND
/
Montana Tech
15. 9:00 am (10)
Tyler Tharp
/
Montana St.-Northern
Chase Farrell
IND
/
Carroll College MT
Troy Wolff
IND
/
Montana Tech
14. 9:00 am (9)
Mason McDunn
IND
/
Montana St.-Northern
Joseph Potkonjak
IND
/
Carroll College MT
Ryan Keenan
IND
/
Montana Tech
13. 9:00 am (8)
Billy Miller
/
Montana St.-Northern
Eric Dahl
IND
/
Lewis-Clark St. (ID)
KC Smith
/
Miles City
12. 9:00 am (7)
Jarod Boles
/
Montana St.-Northern
Isaiah Ojeda
IND
/
Lewis-Clark St. (ID)
Cory Valenzano
/
Miles City
11. 9:00 am (6a)
Devin Bray
/
Montana St.-Northern
Hunter Weitze
IND
/
Lewis-Clark St. (ID)
Jaxson Archibald
/
Miles City
10. 9:00 am (6b)
Raleigh Rodgers
/
Battlin' Bears - B Team
Justin Galiher
/
Carroll College MT
Caleb Bates
/
Miles City
9. 9:00 am (5)
Logan Garman
/
Battlin' Bears - B Team
Ben Gardner
/
Carroll College MT
Danny Friez
/
Montana Tech
8. 9:00 am (4a)
Cody Tilton
/
Battlin' Bears - B Team
Bryce Samwel
/
Carroll College MT
Trey Hoagland
/
Montana Tech
7. 9:00 am (4b)
Cam Enright
/
Battlin' Bears - B Team
Greg Jones
/
Carroll College MT
Dave Starcevich
/
Montana Tech
6. 9:00 am (3a)
Cory Preshinger
/
Battlin' Bears - B Team
Austin Egan
/
Carroll College MT
Jimmy Amundson
/
Montana Tech
5. 9:00 am (3b)
HoTae Kim
/
Rocky Mountain
Taylor Smith
/
Lewis-Clark St. (ID)
Sean Benson
/
Montana Tech
4. 9:00 am (2a)
Bobby Anderson
/
Rocky Mountain
Jacob Verlin
/
Lewis-Clark St. (ID)
Taylor Kuntz
/
Great Falls
3. 9:00 am (2b)
Nathan Cachia
/
Rocky Mountain
Shaun Harpin
/
Lewis-Clark St. (ID)
Jonny Cielak
/
Great Falls
2. 9:00 am (1a)
Hunter Anderson
/
Rocky Mountain
Brandon Barnes
/
Lewis-Clark St. (ID)
Cody Babinecz
/
Great Falls
1. 9:00 am (1b)
Colton Murphy
/
Rocky Mountain
Chris Lien
/
Lewis-Clark St. (ID)
Paul Brannan III
/
Great Falls