BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
JV Boys @ Panorama
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
Feb. 15 to Feb. 15, 2017
1 Rounds
Hosted by Willis High School @ Willis, TX
Scoreb
oa
rd
Pairings
Round 1
Course
Stats
Tee Times for Round 1
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
Pos
ition
4
27. 8:30 am (14b)
Dan Stevens
WD
IND
|
Oak Ridge - B Team
Hunter Garrett
|
Conroe
Joseph Risk
|
Conroe
Kyler West
|
Conroe
26. 8:30 am (13a)
Rocky Thompson
|
Spring
Gavin Burns
|
Crosby
Craig Easley
|
CEKing
Bryan Aguilar
|
CEKing
25. 8:30 am (13b)
Coleman Branscum
|
KPark
Zefon Taylor
|
Spring
B Medina
|
ColdSprings
Coby Caldwell
|
Oak Ridge
24. 8:30 am (12a)
Tucker Maxey
|
KPark
Luke Blackburn
|
Kingwood - B Team
T Husband
|
ColdSprings
Kaegon Young
|
Oak Ridge
23. 8:30 am (12b)
Jackson Pagano
|
KPark
Dylan Linette
|
Kingwood - B Team
A Heflin
|
ColdSprings
Will Thornley
|
Oak Ridge
22. 8:30 am (11a)
Joey Ramirez
|
KPark
Marshall Hartung
|
Kingwood - B Team
R Copeland
|
ColdSprings
Landon Wright
|
Oak Ridge
21. 8:30 am (11b)
Jarrett Johnson
|
KPark
Louis Gonzales
|
Kingwood - B Team
S Hubbard
|
ColdSprings
Nathan Clark
|
Oak Ridge
20. 8:30 am (10a)
N Boyd
IND
|
ColdSprings
Phillip Polk
|
Oak Ridge - B Team
Conner Lauw
|
Morton Ranch
19. 8:30 am (10b)
Josh Pellow
|
Kingwood - C Team
Matt Sandoval
|
Oak Ridge - B Team
Hayden Moody
|
Morton Ranch
Shelley Pate
|
Buffalo
18. 8:30 am (9a)
Noah Feltrop
|
Kingwood - C Team
Nate Doyle
|
Oak Ridge - B Team
Kyle Masterson
|
Morton Ranch
Justin Foley
|
Buffalo
17. 8:30 am (9b)
Conner Kaple
|
Kingwood - C Team
Callum Elliot
|
Oak Ridge - B Team
Andres Orozco
|
Morton Ranch
Cade Cleveland
|
Buffalo
16. 8:30 am (8a)
Andrew Harrington
|
Kingwood - C Team
Riley Frazier
|
Oak Ridge - B Team
Anthony Rodriguez
|
Morton Ranch
Noah Rubel
|
Buffalo
15. 8:30 am (8b)
Josh Hanks
|
St Thomas
William Applegate
|
NCHS
Joshua Strickland
|
Tomball Memorial
14. 8:30 am (7a)
Liam McMahon
|
St Thomas
Matthew Payne
|
St Thomas - B Team
Ryan Welch
|
NCHS
Trey Vela
|
Tomball Memorial
13. 8:30 am (7b)
William McCairns
|
St Thomas
Sterling Smith
|
St Thomas - B Team
Omar Valadez
|
NCHS
Hunter Strayer
|
Tomball Memorial
12. 8:30 am (6a)
Posie Clinton
|
St Thomas
Maxwell Zaebst
|
St Thomas - B Team
Joanthan Gothard
|
NCHS
Will Bench
|
Tomball Memorial
11. 8:30 am (6b)
Wayne Wickman
|
St Thomas
Grant McCoy
|
St Thomas - B Team
Zach Chism
|
NCHS
Brandon Traw
|
Tomball Memorial
10. 8:30 am (5a)
Gunner Green
|
NCHS - B Team
Rylan Dozier
|
Montgomery HS
Cooper Carlisle
|
Montgomery HS - B Team
9. 8:30 am (5b)
Logan Oakley
|
NCHS - B Team
Calan Johnson
|
Montgomery HS
Logan Barnard
|
Montgomery HS - B Team
Angel Garcia
|
Caney Creek
8. 8:30 am (4a)
Chance Batchelor
|
NCHS - B Team
Christian Franciscotty
|
Montgomery HS
Austin Williams
|
Montgomery HS - B Team
Bryce McCord
|
Caney Creek
7. 8:30 am (4b)
Kolton Purvis
|
NCHS - B Team
Riaden Adler
|
Montgomery HS
John Franks
|
Montgomery HS - B Team
Charlie Ritten
|
Caney Creek
6. 8:30 am (3a)
Tyler Quinn
|
NCHS - B Team
Payne Coffey
|
Montgomery HS
Nick Lococo
|
Montgomery HS - B Team
John Neeley
|
Caney Creek
5. 8:30 am (3b)
Morgan House
|
Willis Men's Golf
Stone Morris
|
Kingwood
4. 8:30 am (2a)
Collin Wall
|
Willis Men's Golf
Jacob Moak
|
Huntsville Hornets
Randy Ross
|
MagWest
Tyler Sprencel
|
Kingwood
3. 8:30 am (2b)
Blake Butler
|
Willis Men's Golf
Taylor Bird
|
Huntsville Hornets
Fred Braun
|
MagWest
Sam Kilgore
|
Kingwood
2. 8:30 am (1a)
Easton Sandefer
|
Willis Men's Golf
Jaden Hightower
|
Huntsville Hornets
Travis Watts
|
MagWest
Andrew Barker
|
Kingwood
1. 8:30 am (1b)
Colin Starr
|
Willis Men's Golf
Brandon Batten
|
Huntsville Hornets
Reese Wendel
|
MagWest
Lawson Fiscus
|
Kingwood