BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
Finegan Invitational
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
April 10 to April 10, 2017
2 Rounds
Hosted by La Salle @ Lafayette Hill, PA
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Course
Stats
Tee Times for Round 2
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
25. 1:00 pm (18a)
Aaron Donelli
/
Central Connecticut
Andy Stock
/
Monmouth
Andrew Reynolds
IND
/
La Salle
24. 1:00 pm (18b)
Nick DiReda
/
Central Connecticut
Jesse Hazam
/
Monmouth
Brandon Raihl
IND
/
La Salle
23. 1:00 pm (17)
Matthew Mahlke
/
Central Connecticut
Thomas Whelan
/
Monmouth
Blaine Lafferty
IND
/
Delaware
22. 1:00 pm (16a)
Brandon Raine
/
Central Connecticut
Drake Ferriter
/
Monmouth
Joe Ender
IND
/
Lehigh
21. 1:00 pm (16b)
Anthony Sebastianelli
/
Central Connecticut
Kyle Burke
/
Monmouth
Zach Melnick
IND
/
Bucknell
20. 1:00 pm (15)
D.J. Magee
/
Bucknell
Trey Croney
/
Lafayette
Hunter Mickatavage
/
Rosemont
19. 1:00 pm (14a)
Jubal Early
/
Bucknell
Drew Petri
/
Lafayette
Stephen Vye
/
Rosemont
18. 1:00 pm (14b)
JP Raftery
/
Bucknell
Ben Perrine
/
Lafayette
Michael Lange
/
Rosemont
17. 1:00 pm (13)
Connor O'Brien
/
Bucknell
James Frahm
/
Lafayette
Erik Diamond
/
Rosemont
16. 1:00 pm (12)
Peter Bradbeer
/
Bucknell
Reid Bedell
/
Lafayette
Jordan Cook
/
Rosemont
15. 1:00 pm (11)
Brad Viggiano
/
Alvernia
Mark Benevento
/
Delaware
Eamone Marone
/
Lehigh
14. 1:00 pm (10a)
Zach Stricker
/
Alvernia
Marc Oliveri
/
Delaware
Owen Quinn
/
Lehigh
13. 1:00 pm (10b)
Bobby Cullen
/
Alvernia
Robert Diforio
/
Delaware
Ryan Kelly
/
Lehigh
12. 1:00 pm (9)
Tommy Godin
/
Alvernia
Kieran Purcell
/
Delaware
Jonny Hsu
/
Lehigh
11. 1:00 pm (8)
Keith Noonan
/
Alvernia
Jack Gianniny
/
Delaware
Billy Johns
/
Lehigh
10. 1:00 pm (7)
Teagan Stephenson
/
Longwood
Connor Jaenke
/
Navy
Burke Barsamian
/
Rhode Island
9. 1:00 pm (6a)
Adam Szwed
/
Longwood
Paul Mauer
/
Navy
Brody King
/
Rhode Island
8. 1:00 pm (6b)
Brandon Weaver
/
Longwood
Ethan Mead
/
Navy
Dawson Jones
/
Rhode Island
7. 1:00 pm (5)
Jordan Boulton
/
Longwood
Ben Allen
/
Navy
Chris Houston
/
Rhode Island
6. 1:00 pm (4)
Nick Contini
/
Longwood
Devin Terry
/
Navy
Billy Walthouse
/
Rhode Island
5. 1:00 pm (3a)
Joe Markmann
/
La Salle
Mike Cook
/
Drexel
Will Byrne
/
Villanova
4. 1:00 pm (3b)
Nick Geiman
/
La Salle
Adam Mistretta
/
Drexel
Andrew MacMillan
/
Villanova
3. 1:00 pm (2)
Evan Gaesser
/
La Salle
Connor Schmidt
/
Drexel
Andy Butler
/
Villanova
2. 1:00 pm (1a)
Nick Gruber
/
La Salle
Yoseph Dance
/
Drexel
Connor Daly
/
Villanova
1. 1:00 pm (1b)
PJ Acierno
/
La Salle
Aaron Fricke
/
Drexel
Lucas Trim
/
Villanova