BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
2017 Lady Blue Jacket Invitational
Tweet
Tournament Status: Complete
Women
Aug. 26 to Aug. 27, 2017
2 Rounds
Hosted by River Bluff High @ Loris, SC
Winning Team:
Lexington
Medalist:
Isabella Rawl
Scoreb
oa
rd
Pairings
Round 1
Round 2
Course
Stats
Tee Times for Round 2
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
27. 8:30 am (18a)
Bella Bernagozzi
IND
/
Lexington
Margaret K Henry
IND
/
River Bluff
Lori Ledbetter
/
Conway
26. 8:30 am (18b)
Logan Emrick
/
Conway
Emily Beiers
IND
/
Lexington
Mary Kate Richardson
/
Aynor
25. 8:30 am (16)
Faith Goff
/
North Myrtle Beach
Mally McKenzie
/
McBee
Kenzie McCallum
/
Loris
24. 8:30 am (15a)
L. Gibson/ Stephanie Kelly
/
North Myrtle Beach
Sydney Amerson
/
McBee
Carrie Brown
/
Loris
23. 8:30 am (15b)
Kayln Basehoar
/
North Myrtle Beach
Tori Freeman
/
McBee
Bailey Tyler
/
Loris
22. 8:30 am (14a)
G. Spoone/ L. Gibson
/
North Myrtle Beach
Emily McDaniel
/
McBee
Casey Brown
/
Loris
21. 8:30 am (14b)
Brianna Joyner
/
North Myrtle Beach
Jordan Kirkley
/
McBee
Chessa Lee
/
Loris
20. 8:30 am (13)
M. Stewart/ Lawson Devers
/
Socastee
Riley Young
/
Waccamaw
Taylor Reaves
/
Conway
19. 8:30 am (12)
Molly Teal
/
Socastee
L. Maser/ Kyndra Patterson
/
Waccamaw
Meredith Kuehhas
/
Bishop England
18. 8:30 am (11a)
Ashelyn Nicoulin
/
Socastee
Caroline Lankford
/
Waccamaw
Ainsley Western
/
Bishop England
17. 8:30 am (11b)
Joey Kirkman
/
Socastee
Marlee Lord
/
Waccamaw
Ally Dominiak
/
Bishop England
16. 8:30 am (10a)
Alisa Berendia
/
Socastee
Brianna Hammond
/
Waccamaw
Kennedy Carroll
/
Bishop England
15. 8:30 am (10b)
McKenzie Bradley
/
Hilton Head
Caelyn Laugh
/
Chapin
Ashton Porter
/
Gilbert
14. 8:30 am (9a)
Julia Cardozo
/
Hilton Head
Noelle Magann
/
Chapin
Meredith Price
/
Gilbert
13. 8:30 am (9b)
Megan Ferguson
/
Hilton Head
Gisele Hadwin
/
Chapin
Anna Moss
/
Gilbert
12. 8:30 am (8a)
Morgan Caramello
/
Hilton Head
Hannah Boyle
/
Chapin
Ally Moss
/
Gilbert
11. 8:30 am (8b)
Emma Hayward
/
Hilton Head
Caroline Jenkins
/
Chapin
Kaylee Price
/
Gilbert
10. 8:30 am (7a)
Rachael Wilkinson
/
Aynor
A. Walsh/ K. Skipper
/
Fort Dorchester
Lakyn Wilkerson
/
Hartsville
9. 8:30 am (7b)
Anna Grace Watford
/
St. James
K.Broadway/ LT LeShore
/
Fort Dorchester
Kendall Howle
/
Hartsville
8. 8:30 am (6a)
Katie Smith
/
St. James
Raven Turner
/
Fort Dorchester
Bailee Nelson
/
Hartsville
7. 8:30 am (6b)
Adrian Anderson
/
St. James
CeCe Knecht
/
Fort Dorchester
Tatum Warr
/
Hartsville
6. 8:30 am (5)
Jordan White
/
St. James
Lauren Fix
/
Fort Dorchester
Emma Charles
/
Hartsville
5. 8:30 am (4)
Kennedy Gooding
/
Lexington
Jordan Guyton
/
Dreher
Megan Slattery
/
River Bluff
4. 8:30 am (3)
Molly Hardwick
/
Lexington
Gaby Martinez
/
Oceanside Collegiate
Katie Bonham
/
River Bluff
3. 8:30 am (2)
Hannah Stephenson
/
Lexington
Lexi Lucarelli
/
Oceanside Collegiate
Alanna Harper
/
River Bluff
2. 8:30 am (1a)
Karlee Vardas
/
Lexington
Kayla Bartemeyer
/
Oceanside Collegiate
Marley Barefoot
/
River Bluff
1. 8:30 am (1b)
Isabella Rawl
/
Lexington
Rachel Rich
/
Oceanside Collegiate
Madison Branum
/
River Bluff