BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
NWAC Men's Fall League Match
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
Oct. 1 to Oct. 2, 2017
2 Rounds
Hosted by Olympic College @ Bremerton, WA
Winning Team:
SW Oregon
Medalist:
Gerry Snyder
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Course
Stats
Tee Times for Round 2
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
Pos
ition
4
27. 8:00 am (18a)
Mason Buchert
/
Columbia Basin
Sterling Sandberg
/
Walla Walla
AJ Montes
/
Green River
26. 8:00 am (18b)
Nick Yamauchi
/
Columbia Basin
Wyatt Utt
/
Walla Walla
Justin Peterson
/
Green River
25. 8:00 am (17a)
Pavin Combs
/
Columbia Basin
Riley Chester
/
Walla Walla
Jacob Ellison
/
Green River
24. 8:00 am (17b)
Christian Maddox
/
Columbia Basin
Austin Khile
/
Walla Walla
James Bisiar
/
Green River
23. 8:00 am (16a)
Conor Lees
/
Walla Walla
Rocky Brobio
/
Green River
Andrew Nelson
/
Olympic
22. 8:00 am (16b)
Marcus Egusquiza
/
Walla Walla
Jack Roth
/
Green River
Damon Temanson
/
Olympic
21. 8:00 am (15a)
Kyle Guthrie
/
Grays Harbor
Brett Ball
/
Skagit Valley College
Kjell Knapp
/
Olympic
20. 8:00 am (15b)
Maguire Cavanaugh
/
Grays Harbor
Keenan Souve
/
Skagit Valley College
Andy Renne
/
Olympic
19. 8:00 am (14a)
Sean Dunn
/
Grays Harbor
Elih Waltermeyer
/
Skagit Valley College
Max Dorn
/
Olympic
18. 8:00 am (14b)
Justin Cox
/
Grays Harbor
Mitch Factor
/
Skagit Valley College
Max Wing
/
Bellevue
17. 8:00 am (13a)
Dylan Christoffer
/
Grays Harbor
Austin Faux
/
Skagit Valley College
TJ Wurtz
/
Bellevue
16. 8:00 am (13b)
Joe Blaser Jr.
/
Grays Harbor
Jonny Larson
/
Skagit Valley College
Kevin Simmons
/
Bellevue
15. 8:00 am (12a)
Casey Spencer
/
SW Oregon
Chase Bomar
/
North Idaho CC
Dylan Young
/
Spokane
Connor Stephens
/
Bellevue
14. 8:00 am (12b)
Brent Spencer
/
SW Oregon
Todd Henderson
/
North Idaho CC
Carson Young
/
Spokane
Curtis Koltermann
/
Bellevue
13. 8:00 am (11a)
Drew Schwarz
/
SW Oregon
Jesse Henderson
/
North Idaho CC
Will Alexander
/
Spokane
Matt O'Brien
/
Bellevue
12. 8:00 am (11b)
Kobie Lockwood
/
SW Oregon
Brady Nelson
/
North Idaho CC
Chase Mitchell
/
Spokane
11. 8:00 am (10a)
Gerry Snyder
/
SW Oregon
Sean Langham
/
North Idaho CC
Chance Mosely
/
Spokane
10. 8:00 am (10b)
Joel Snyder
/
SW Oregon
Ben Harvey
/
North Idaho CC
Jake Larson
/
Spokane