BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
2018 Clover Cup
Tweet
Tournament Status: Complete
Women
March 16 to March 18, 2018
3 Rounds
Hosted by Notre Dame @ Mesa, AZ
Winning Team:
Oklahoma
Medalist:
Julienne Soo
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Round 3
Course
Stats
Tee Times for Round 2
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
1. 8:00 am (1)
Ashley Dingman
/
Delaware
Sachika Singh
/
Texas State
Haley Thiele
/
Nebraska
2. 8:10 am (1)
Isabella Rimton
/
Delaware
Sasikarn Somboonsup
/
Texas State
Audrey Judd
/
Nebraska
3. 8:20 am (1)
Valentina Mueller
/
Delaware
Anne-Charlotte Mora
/
Texas State
Annie Sritragul
/
Nebraska
4. 8:30 am (1)
Ariane Klotz
/
Delaware
Sarah White
/
Texas State
Noor Ahmed
/
Nebraska
5. 8:40 am (1)
Thitaree Sakulbunpanich
/
Delaware
Sean Yi Yip
/
Texas State
Kate Smith
/
Nebraska
6. 8:50 am (1)
Grace Rose
/
Kentucky
Isabella DiLisio
/
Notre Dame
Emmy Martin
/
TCU
7. 9:00 am (1)
Sarah Shipley
/
Kentucky
Emma Albrecht
/
Notre Dame
Yeji Shin
/
TCU
8. 9:10 am (1)
Isabelle Johansson
/
Kentucky
Abby Heck
/
Notre Dame
Grace Do
/
TCU
9. 9:20 am (1)
Ale Walker
/
Kentucky
Mia Ayer
/
Notre Dame
Annika Clark
/
TCU
10. 9:30 am (1)
Leonie Bettel
/
Kentucky
Maddie Rose Hamilton
/
Notre Dame
Greta Bruner
/
TCU
11. 9:40 am (1)
Rio Watanabe
/
Ohio State
Roberta Liti
/
ASU
Rylee Pedigo
/
Oklahoma
12. 9:50 am (1)
Alex Wright
/
Ohio State
Madison Kerley
/
ASU
Kaitlin Milligan
/
Oklahoma
13. 10:00 am (1)
Adeena Shears
/
Ohio State
Olivia Mehaffey
/
ASU
Hannah Wood
/
Oklahoma
14. 10:10 am (1)
Jaclyn Lee
/
Ohio State
Raquel Olmos
/
ASU
Valerie Tanguay
/
Oklahoma
15. 10:20 am (1)
Nikolette Schroeder
/
Ohio State
Sophia Zeeb
/
ASU
Julienne Soo
/
Oklahoma
16. 8:00 am (10)
Hannah Leiner
/
FIU
Grace Kellar
/
Minnesota
Natcha Daengpiem
/
Toledo
17. 8:10 am (10)
Valentina Gilly
/
FIU
Maggie Heggerston
/
Minnesota
Pimchanok Kawil
/
Toledo
18. 8:20 am (10)
Carolina Rotzinger Ballesteros
/
FIU
Kate Lillie
/
Minnesota
Donchanok Toburint
/
Toledo
19. 8:30 am (10)
Katerina Krasova
/
FIU
Joanne Free
/
Minnesota
Pinyada Kuvanun
/
Toledo
20. 8:40 am (10)
Agueda Cortilla Mas
/
FIU
Muyu Wu
/
Minnesota
Saranlak Tumfong
/
Toledo
21. 8:50 am (10)
Keri Kenkel
/
UNCG
Amalia Shahzan
/
Cincinnati
Jillian Farrell
/
Charlotte
22. 9:00 am (10)
Natalia Asensio
/
UNCG
Anika Hitt
/
Cincinnati
Ellinor Sudow
/
Charlotte
23. 9:10 am (10)
Tara Bettle
/
UNCG
Alyssa Burritt
/
Cincinnati
Siarra Stout
/
Charlotte
24. 9:20 am (10)
Kendall Dobbins
/
UNCG
Elizabeth Keeling
/
Cincinnati
Ashley Fowler
/
Charlotte
25. 9:30 am (10)
Louisa Tichy
/
UNCG
Christina Gloor
/
Cincinnati
Madison Barnett
/
Charlotte
26. 9:40 am (10)
Elizabeth Orr
/
IUPUI
Amelie Svejda
/
IUPUI
Alanis Sakuma
IND
/
Ohio State
27. 9:50 am (10)
Nicole Howard
/
IUPUI
Hannah Thiele
IND
/
Nebraska
Alison Snakard
IND
/
Notre Dame
28. 10:00 am (10)
Aneta Abrahamova
/
IUPUI
Mackenzie Walters
IND
/
Texas State
Christine Portillo
IND
/
Minnesota
29. 10:10 am (10)
Marion DeBove
/
IUPUI
Jessica Haraden
IND
/
Nebraska
Ana Ruiz
IND
/
Oklahoma