BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
Tom Tontimonia Invitational hosted by Cleveland State
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
Oct. 8 to Oct. 9, 2018
3 Rounds
Hosted by Cleveland State University @ Westlake, OH
Winning Team:
Dayton
Medalist:
Will Kurtz
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Round 3
Course
Stats
Tee Times for Round 1
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
25. 9:00 am (18a)
Andrew Hinkebein
IND
/
Dayton
Marc Norton
IND
/
Oakland
Jack Hanus
IND
/
Cleveland State
24. 9:00 am (18b)
Ryan Flick
IND
/
Dayton
Owen Tucci
IND
/
Oakland
Cody White
IND
/
Fort Wayne
23. 9:00 am (17)
Nicholas Mihalo
IND
/
Robert Morris
JD Goodfellow
IND
/
Oakland
Parker Deakyne
IND
/
Fort Wayne
22. 9:00 am (16)
Brady Howell
IND
/
Northern Kentucky
Cole Corder
IND
/
Wright State
Brian Terlesky
IND
/
Youngstown State
21. 9:00 am (15)
Jacob Vrolijk
IND
/
Northern Kentucky
Gabriel Rohleder
IND
/
Evansville
Evan Standohar
IND
/
Youngstown State
20. 9:00 am (14a)
Matthew Ladd
/
Evansville
Chase Miller
/
Robert Morris
Jason McQuown
IND
/
Youngstown State
19. 9:00 am (14b)
Jessie Brumley
/
Evansville
David Szymanski
/
Robert Morris
Max Pasher
IND
/
Green Bay
18. 9:00 am (13)
Spencer Wagner
/
Evansville
Kyle Grube
/
Robert Morris
Will Kurtz
/
Kent State
17. 9:00 am (12)
Noah Reese
/
Evansville
Max Palmer
/
Robert Morris
Brayden Baldridge
/
Kent State
16. 9:00 am (11)
Dallas Koth
/
Evansville
Bryce Gorrell
/
Robert Morris
Nick Montes
/
Kent State
15. 9:00 am (10a)
Austin Schnell
/
Green Bay
James Hill
/
Detroit Mercy
Zac Turi
/
Fort Wayne
14. 9:00 am (10b)
George Kneiser
/
Green Bay
Drew Tucci
/
Detroit Mercy
Eric Brinker
/
Fort Wayne
13. 9:00 am (9a)
Ryan Schuelke
/
Green Bay
Brendan O'Rourke
/
Detroit Mercy
Clark Tiller
/
Fort Wayne
12. 9:00 am (9b)
Bennett Hutson
/
Green Bay
Zack Tenerowicz
/
Detroit Mercy
Callahan Elzey
/
Fort Wayne
11. 9:00 am (8)
Ben Gilles
/
Green Bay
Anthony Occhiuto
/
Detroit Mercy
Zach Schroeder
/
Fort Wayne
10. 9:00 am (7a)
Nate Arnold
/
Wright State
Justin Stark
/
Youngstown State
Alex Doss
/
Northern Kentucky
9. 9:00 am (7b)
Davis Root
/
Wright State
Bryan Kordupel
/
Youngstown State
Avery Green
/
Northern Kentucky
8. 9:00 am (6a)
Mitch Lehigh
/
Wright State
Cole Hughes
/
Youngstown State
Ty DeBonis
/
Northern Kentucky
7. 9:00 am (6b)
Bryce Haney
/
Wright State
Ken Keller
/
Youngstown State
Logan Gamm
/
Northern Kentucky
6. 9:00 am (5)
Austin Schoonmaker
/
Wright State
Kevin Scherr
/
Youngstown State
Jacob Poore
/
Northern Kentucky
5. 9:00 am (4)
Miles DeMuesy
/
Cleveland State
Colin Sikkenga
/
Oakland
Ryan Clements
/
Dayton
4. 9:00 am (3)
Zach Robbins
/
Cleveland State
Sean Niles
/
Oakland
Blake Solomon
/
Dayton
3. 9:00 am (2)
Zak Supelak
/
Cleveland State
Thomas Giroux
/
Oakland
Hayden Zimmerer
/
Dayton
2. 9:00 am (1a)
Jules Blakely
/
Cleveland State
Anthony Comito
/
Oakland
Domenic Maricocchi
/
Dayton
1. 9:00 am (1b)
Anton Krecic
/
Cleveland State
Chris Handy
/
Oakland
Jake Gilkison
/
Dayton