BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
Reynolds Lake Oconee Invitational
Tweet
Tournament Status: Complete
Women
Feb. 21 to Feb. 23, 2020
3 Rounds
Hosted by Mercer University @ Greensboro, GA
Winning Team:
Auburn
Medalist:
Megan Schofill
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Round 3
Course
Stats
Tee Times for Round 1
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
27. 10:00 am (18a)
Julie McCarthy
IND
/
Auburn
Oda Sofie Kilsti
IND
/
East Carolina
Sara Mckevitt
IND
/
North Florida
26. 10:00 am (18b)
Kayley Marschke
IND
/
Auburn
Carlota Garcia
IND
/
So Alabama
Ankita Kedlaya
IND
/
ETSU
25. 10:00 am (17a)
Nele Mattner
/
So Alabama
Kornbongkoat Sararat
/
ETSU
Caroline Juillat
/
Albany
24. 10:00 am (17b)
Caroline Berge
/
So Alabama
Parkha Ijaz
/
ETSU
Madison Walker
/
Albany
23. 10:00 am (16)
Belinda May
/
So Alabama
Rimsha Ijaz
/
ETSU
Megan Henry
/
Albany
22. 10:00 am (15)
Siti Shaari
/
So Alabama
Warda Amira Rawof
/
ETSU
Annika Espino
/
Albany
21. 10:00 am (14a)
Julie Hovland
/
So Alabama
Tereza Melecka
/
ETSU
Helga Einarsdottir
/
Albany
20. 10:00 am (14b)
Sarah Scott
/
Daytona State
Linna Brooks
/
UNC Asheville
Lindsey Hollis
/
Wofford
19. 10:00 am (13a)
Casey Sommer
/
Daytona State
Baylee Evans
/
UNC Asheville
Kristine Torralba
/
Wofford
18. 10:00 am (13b)
Manon Donche-Gay
/
Daytona State
Janie Thomas
/
UNC Asheville
Speedy Kent
/
Wofford
17. 10:00 am (12)
Jessica Bailey
/
Daytona State
Kellen Alsip
/
UNC Asheville
Lina Settelmayer
/
Wofford
16. 10:00 am (11a)
Symone Henriques
/
Daytona State
Adelyn Deery
/
UNC Asheville
Becca Earl
/
Wofford
15. 10:00 am (11b)
Keri Kenkel
/
UNCW
Kylie Greulich
/
Delaware
Sydney Bormann
/
S. Dak. St
14. 10:00 am (10a)
Caroline Cahill
/
UNCW
Lene Sperling
/
Delaware
Cassidy Laidlaw
/
S. Dak. St
13. 10:00 am (10b)
Rachael Mast
/
UNCW
Lexi Dart
/
Delaware
Lani Potter
/
S. Dak. St
12. 10:00 am (9)
Thao My Nguyen
/
UNCW
Thita Sakulbunpanich
/
Delaware
Mia Seeman
/
S. Dak. St
11. 10:00 am (8)
Phu Khine
/
UNCW
Ariane Klotz
/
Delaware
Teresa Toscano
/
S. Dak. St
10. 10:00 am (7a)
Dorota Zalewska
/
Chattanooga
Alex Kandolin
IND
/
S. Dak. St
Lissette davalos
/
North Florida
9. 10:00 am (7b)
Kirsty Beckwith
/
Chattanooga
Daniela Gonzalez
/
North Florida
8. 10:00 am (6)
Rheagan Hall
/
Chattanooga
Leigha Devine
/
Rutgers
Sydney Shrader
/
North Florida
7. 10:00 am (5)
Esme Hamilton
/
Chattanooga
Eun Won Park
/
Rutgers
Teresa Conroy
/
North Florida
6. 10:00 am (4)
Maddy McDanel
/
Chattanooga
Maeve Rossi
/
Rutgers
Mindy Herrick
/
North Florida
5. 10:00 am (3a)
Tracy Rodriguez
/
Mercer U.
Elena Hualde
/
Auburn
Caroline Hermes
/
East Carolina
4. 10:00 am (3b)
Laila Hrindova
/
Mercer U.
Megan Schofill
/
Auburn
Grace Yatawara
/
East Carolina
3. 10:00 am (2)
Carol Pyon
/
Mercer U.
Brooke Sansom
/
Auburn
Kathryn Carson
/
East Carolina
2. 10:00 am (1a)
Lauren Lighfritz
/
Mercer U.
Mychael O'Berry
/
Auburn
Dorthea Forbrigd
/
East Carolina
1. 10:00 am (1b)
Payton Schanen
/
Mercer U.
Kaleigh Telfer
/
Auburn
Siranon Shoomee
/
East Carolina