BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
SCHSL AAAAA Lower State Girls Qualifier at Shaftesbury Glen
Tweet
Tournament Status: Complete
Women
Oct. 19 to Oct. 19, 2020
1 Rounds
Hosted by River Bluff High @ Conway, SC
Winning Team:
Lexington
Medalist:
Molly Hardwick
Scoreb
oa
rd
Pairings
Round 1
Course
Stats
Tee Times for Round 1
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
1. 12:00 pm (1)
Isabella Rawl
/
Lexington
Alayna Fortenberry
/
Carolina Forest
Lora Ledbetter
/
Conway
2. 12:08 pm (1)
Molly Hardwick
/
Lexington
Victoria Callahan
/
Carolina Forest
Taylor Reaves
/
Conway
3. 12:16 pm (1)
Karlee Vardas
/
Lexington
Savannah Sansom
/
Carolina Forest
Kiley Lewis
/
Conway
4. 12:24 pm (1)
Emily Beiers
/
Lexington
Gracelyn Toler
/
Carolina Forest
Ella Todd
/
Conway
5. 12:32 pm (1)
Bella Bernagozzi
/
Lexington
Madison Marion
/
Carolina Forest
Keegan Brown
/
Conway
6. 12:40 pm (1)
Isabella McKenzie
/
River Bluff
Faith Williams
/
Berkeley
Chayse Cool
/
Stratford
7. 12:48 pm (1)
Sydney Wilson
/
River Bluff
Mittie Borden
/
Berkeley
Rori Mae Condon
/
Stratford
8. 12:56 pm (1)
Savannah Truesdale
/
River Bluff
Jordan Ray
/
Berkeley
Faith Owens
/
Stratford
9. 1:04 pm (1)
Caitlyn Gaines
/
River Bluff
Logan Guerry
/
Berkeley
Braylee Wright
/
Stratford
10. 1:12 pm (1)
Lillian Henry
/
River Bluff
Amari Walker
/
Berkeley
Megan Leland
/
Stratford
11. 1:20 pm (1)
Katelyn Gagne
/
West Ashley
Karaline Stenzel
/
Cane Bay
Audrey Shuping
/
Sumter
12. 1:28 pm (1)
Dina Pharr-Schager
/
West Ashley
Maddison Nelson
/
Cane Bay
13. 1:36 pm (1)
Sunni Owens
/
West Ashley
Maddie DiPace
/
Cane Bay
14. 1:44 pm (1)
Abby Davis
/
West Ashley
Macy Nelson
/
Cane Bay
15. 1:52 pm (1)
Logan Taylor
/
West Ashley
Zehra Zaidi
/
Cane Bay
16. 12:00 pm (10)
Nicole Whatley
/
Wando
Emily Baker
/
Chapin
Adrian Anderson
/
St. James
17. 12:08 pm (10)
Ella Drew Dodd
/
Wando
Mia Andrade
/
Chapin
Amanda Meno
/
St. James
18. 12:16 pm (10)
Grace Lindsey
/
Wando
Lilly Reed Black
/
Chapin
Anna Grace Watford
/
St. James
19. 12:24 pm (10)
Marah Hanson
/
Wando
Sadie Licata
/
Chapin
Emerson Devers
/
St. James
20. 12:32 pm (10)
Alice Li
/
Wando
Reagan Haggard
/
Chapin
Zaria Robey
/
St. James
21. 12:40 pm (10)
Aubree Clements
/
Fort Dorchester
Taylor Perry
/
Summerville
Anna Smith
/
White Knoll
22. 12:48 pm (10)
Maegan Maddray
/
Fort Dorchester
Annabel Carman
/
Summerville
Megan Kitchings
/
White Knoll
23. 12:56 pm (10)
Olivia Reed
/
Fort Dorchester
McKenzie Driggers
/
Summerville
Jaylin Sypolt
/
White Knoll
24. 1:04 pm (10)
Sarah Petersen
/
Fort Dorchester
Kendahl Elmore
/
Summerville
Kassey Kitchings
/
White Knoll
25. 1:12 pm (10)
Joy Outhous
/
Dutch Fork
Sabrina Jones
/
Summerville
Meredith Plumley
/
White Knoll
26. 1:20 pm (10)
Avery Smith
/
Ashley Ridge
Makenzie Hoffman
/
Socastee
27. 1:28 pm (10)
Sofia Villarose
/
Ashley Ridge
Sophia Martin
/
Socastee
28. 1:36 pm (10)
Abigayle Johnson
/
Ashley Ridge
Lexi Neumann
/
Socastee
29. 1:44 pm (10)
Alexandria Fix
/
Ashley Ridge
Maya Patel
/
Socastee
30. 1:52 pm (10)
Olivia Barkasy
/
Ashley Ridge
Whitney Argabrite
/
Socastee