BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
The Trojan
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
April 6 to April 7, 2015
3 Rounds
Hosted by University of Mount Olive @ Goldsboro, NC
Winning Team:
Limestone
Medalist:
Griffin Brown
Tournament Host: University of Mount Olive - Course Host: Walnut Creek Country Club - Defending Champion: Limestone College
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Round 3
Course
Stats
Tee Times for Round 3
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
23. 8:30 am (18a)
John Neal
/
Wake Tech
Cabrick Waters
IND
/
Limestone
Fredrik Fossum
IND
/
Newberry
22. 8:30 am (17)
Ashton Love
/
Wake Tech
Jacobs Robins
/
Wake Tech
Logan Stewart
IND
/
Limestone
21. 8:30 am (16)
Chase Cale
IND
/
Limestone
Kessler Sorrell
/
Wake Tech
Evan Ogburn
/
Wake Tech
20. 8:30 am (15)
Markus Proesch
/
UMO Men - B Team
Chase Brown
/
Cape Fear CC
Ryan Baker
/
Chowan
19. 8:30 am (14)
Brady Hollenbacher
/
UMO Men - B Team
Neville Burton
/
Cape Fear CC
Sean Wilson
/
Chowan
18. 8:30 am (13)
Erik Hagsund
/
UMO Men - B Team
Nicklaus Beecroft
/
Cape Fear CC
Billy Britton
/
Chowan
17. 8:30 am (12a)
John Thatch
/
UMO Men - B Team
Anthony Gammon
/
Cape Fear CC
Rich Edwards
/
Chowan
16. 8:30 am (12b)
Liam McAnally
/
UMO Men - B Team
Drew Baker
/
Cape Fear CC
Jordan Francis
/
Chowan
15. 8:30 am (11)
John Scott
/
King Coll.
Jonathan Sundstrom
/
Coker College
Sebastian Andersen
/
Mount Olive
14. 8:30 am (10a)
Ross Maietta
/
King Coll.
JT Duke
/
Coker College
Jefred Villalobos
/
Mount Olive
13. 8:30 am (10b)
Taylor Gouge
/
King Coll.
Alex Rios
/
Coker College
José Ramírez
/
Mount Olive
12. 8:30 am (9)
Sam Hobday
/
King Coll.
Blake Baysden
/
Coker College
Jesus Valderrama
/
Mount Olive
11. 8:30 am (8)
Leennawat Numpituckc
/
King Coll.
Will Bundy
/
Coker College
Nick Adams
/
Mount Olive
10. 8:30 am (7)
Mike Downey
/
Queens-Cha
Kyle Gaster
/
Barton College
Jordan Ainley
/
Lander
9. 8:30 am (6a)
Evan Ruhling
/
Queens-Cha
Brian Quilter
/
Barton College
Carlos Solis
/
Lander
8. 8:30 am (6b)
Jake McLaren
/
Queens-Cha
George Shenas
/
Barton College
James Bartlett
/
Lander
7. 8:30 am (5)
Alex Weare
/
Queens-Cha
Derek Hamm
/
Barton College
Neal Todd
/
Lander
6. 8:30 am (4)
Jordan Bilodeau
/
Queens-Cha
Austin Doerr
/
Barton College
Michal Pospisil
/
Lander
5. 8:30 am (3)
Adam Godfrey
/
Limestone
J.P. Ferguson
/
Newberry
Matt Elliott
/
UNC Pembroke
4. 8:30 am (2a)
Cody Clepper
/
Limestone
Evan DeGrazia
/
Newberry
Riley Davis
/
UNC Pembroke
3. 8:30 am (2b)
Clayton Presant
/
Limestone
Tommy Hurst
/
Newberry
Trent Cloninger
/
UNC Pembroke
2. 8:30 am (1a)
Matt Mullarkey
/
Limestone
Luke Atack
/
Newberry
Tanner Pearson
/
UNC Pembroke
1. 8:30 am (1b)
Griffin Brown
/
Limestone
Ryan Wilkinson
/
Newberry
J.C. McFadyen
/
UNC Pembroke