BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
CSUMB Women's Otter Invitational
Tweet
Tournament Status: Complete
Women
March 23 to March 24, 2015
2 Rounds
Hosted by Cal State Monterey Bay @ Seaside, CA
Winning Team:
Nova Southeastern
Medalist:
Mailen Domec Chantry
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Course
Stats
Tee Times for Round 2
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
25. 8:00 am (18)
Blake Haverty
/
CSU-Monterey Bay
Daniela Ortiz
/
Nova Southeastern
Roxanne Matta
/
AcademyArt
24. 8:00 am (17a)
Brianna Areia
/
CSU-Monterey Bay
Mailen Domec Chantry
/
Nova Southeastern
Crystal Wang
/
AcademyArt
23. 8:00 am (17b)
Arielle Swan-Smith
/
CSU-Monterey Bay
Liliana Cammisa
/
Nova Southeastern
Sterling Hawkins
/
AcademyArt
22. 8:00 am (16)
Macie Seeker
/
Dallas Baptist
Alexis Fichtel
/
Incarnate Word
Anna Bourland
/
Western Washington
21. 8:00 am (15a)
Kirsten Pike
/
Dallas Baptist
Colleen O'Connell
/
Incarnate Word
Brooke Branigan
/
Western Washington
20. 8:00 am (15b)
Sarah Kim
/
Dallas Baptist
Lizeth Escobedo
/
Incarnate Word
Kristen Hansen
/
Western Washington
19. 8:00 am (14a)
Sydney Williams
/
Dallas Baptist
Maddy Buhler
/
Incarnate Word
Audrey Orem
/
Western Washington
18. 8:00 am (14b)
Erin Barrington
/
Dallas Baptist
Jamie Bibby
/
Incarnate Word
Jenn Paul
/
Western Washington
17. 8:00 am (13a)
Jamie Susanin
/
Dartmouth
Kathleen Crossley
/
Point Loma Nazarene
Pauline Schopp
/
Shorter
16. 8:00 am (13b)
Radi Sauro
/
Dartmouth
Mariah Fuller
/
Point Loma Nazarene
Maria Bengtsson
/
Shorter
15. 8:00 am (12a)
Tara Simmons
/
Dartmouth
Samantha Stockton
/
Point Loma Nazarene
Claudia Orrantia
/
Shorter
14. 8:00 am (12b)
Isabelle Kane
/
Dartmouth
Haley Fuller
/
Point Loma Nazarene
Isabella Baldacci
/
Shorter
13. 8:00 am (11a)
Jane Lee
/
Dartmouth
Annika Nousiainen
/
Point Loma Nazarene
Jennifer Yu
/
Shorter
12. 8:00 am (11b)
Taelor Shweiki
/
Cal State East Bay
Alyssa Yanez
/
Holy Names
11. 8:00 am (10a)
Taylor Wyss
/
Cal State East Bay
Sammy Walter
/
Montana St. Billings
Megan Santo Domingo
/
Holy Names
10. 8:00 am (10b)
Lulu Huang
/
Cal State East Bay
Haley Shackelford
/
Montana St. Billings
Courtney Lemos
/
Holy Names
9. 8:00 am (9a)
Melissa Hosman
/
Cal State East Bay
Bailee Dexter
/
Montana St. Billings
Angelica Orino
/
Holy Names
8. 8:00 am (9b)
Linda Brown
/
Cal State East Bay
Mariah Cleveland
/
Montana St. Billings
Michaelle Latini
/
Holy Names
7. 8:00 am (8a)
Sienna Starck
IND
/
Cal State East Bay
MIchelle Wong
IND
/
Cal State East Bay
Emma Haines
IND
/
CSU-Monterey Bay
6. 8:00 am (8b)
Michele Tacker
IND
/
Incarnate Word
Korey Cimock
IND
/
CSU-Monterey Bay
Jessica Goldstein
IND
/
Dartmouth
5. 8:00 am (7a)
Lily Morrison
IND
/
Dartmouth
Krista Twet
IND
/
UC Riverside
Amanda Schwartz
IND
/
Shorter
4. 8:00 am (7b)
Andrea Mersino
IND
/
Point Loma Nazarene
Alyssa Orito
IND
/
Point Loma Nazarene
Abbey McGrew
/
Chico State
3. 8:00 am (6)
Dani O'Keefe
/
Chico State
Jessica Kittelberger
IND
/
Dartmouth
Bianca Armanini
/
Chico State
2. 8:00 am (1a)
Keila Takeuchi
/
CSU-Monterey Bay
Michelle Ruiz
/
Nova Southeastern
Shu-Lin Lin
/
AcademyArt
1. 8:00 am (1b)
Katrina Mendez
/
CSU-Monterey Bay
Jamie Freedman
/
Nova Southeastern
Maria Traboulsi
/
AcademyArt