BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
Girls District 6-6A Tournament
Tweet
Tournament Status: Complete
Women
April 6 to April 7, 2015
2 Rounds
Hosted by Flower Mound Marcus High School @ Frisco, TX
Winning Team:
Allen Blue
Medalist:
Madigan Murray
Scoreb
oa
rd
Pairings
Round 1
Round 2
Course
Stats
Tee Times for Round 1
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
Pos
ition
4
1. 8:00 am
Paola Cortes-Ortiz
/
Allen Blue
Alex Bennett
/
Plano West A
Ashley Walden
/
Hebron A
2. 8:10 am
Phoebe Yuan
/
Allen Blue
Jaxie Pidgeon
/
Plano West A
Shannon Callen
/
Hebron A
3. 8:20 am
Tori Ramirez
/
Allen Blue
Joann Chung
/
Plano West A
Jordan Green
/
Hebron A
4. 8:30 am
Julie Houston
/
Allen Blue
Kaitlyn Fritz
/
Plano West A
Esther Cha
/
Hebron A
5. 8:40 am
Amber Park
/
Allen Blue
Camille Enright
/
Plano West A
Serena Shah
/
Hebron A
6. 9:00 am
Lauren Wagoner
/
Boyd A
Taylor Peterson
/
Flower Mound
Megan Fosso
/
Marcus High School
7. 9:10 am
Anna Rose Isbell
/
Boyd A
Emily Tasker
/
Flower Mound
Rachel Riggle
/
Marcus High School
8. 9:20 am
Alexis Szewczyk
/
Boyd A
Ellie Sharp
/
Flower Mound
Mackenzie Patrick
/
Marcus High School
9. 9:30 am
Madigan Murray
/
Boyd A
Soo Park
/
Flower Mound
Abbey Lewis
/
Marcus High School
10. 9:40 am
Kelsey Lumpkin
/
Boyd A
Callie Morris
/
Flower Mound
Maddie Spear
/
Marcus High School
11. 10:00 am
Flannery Foley
/
Plano A
Aishu Sukesh
/
Plano East A
Priscilla Fregoso
/
Lewisville
12. 10:10 am
Morgan Castleberry
/
Plano A
Kathy Dinh
/
Plano East A
Kayla Dennis
/
Lewisville
13. 10:20 am
Emma Palos
/
Plano A
Gabby Dinh
/
Plano East A
Alyssa Ramirez
/
Lewisville
14. 10:30 am
Reagan Cantrell
/
Plano A
Nicole Curtright
/
Plano East A
Gloria Viurquez
/
Lewisville
15. 10:40 am
Shreena Bhakta
/
Plano A
Libby Winans
/
Plano East A
Julia Wofford
/
Lewisville
16. 11:00 am
Ashleigh Lee
/
Plano West B
Tina Massei
/
Allen White
Arae Fizer
/
Hebron B
Sara Schuster
/
Boyd B
17. 11:10 am
Aria Zaruba
/
Plano West B
Sheela Sharma
/
Allen White
Tyler Riordan
/
Hebron B
Brook Wagoner
/
Boyd B
18. 11:20 am
Natalie Mack
/
Plano West B
Julia Gaumer
/
Allen White
Lauren Jansen
/
Hebron B
Michaela Reimonenq
/
Boyd B
19. 11:30 am
Liana Zhuang
/
Plano West B
Darby Lee
/
Allen White
Tatum Mahon
/
Hebron B
Olivia Daniel
/
Boyd B
20. 11:40 am
Janice Chung
/
Plano West B
Hunter Phelps
/
Allen White
Meredith Springstead
/
Hebron B
Brooke Rigsby
/
Boyd B
21. 12:00 pm
Meredith Castello
/
Plano East B
Abigail Hosterman
/
Plano B
Journey Trent
/
Marcus High School - B Team
22. 12:10 pm
Victory Wistl
/
Plano East B
Jessica Fisher
/
Plano B
Rachel Slater
/
Marcus High School - B Team
23. 12:20 pm
Ashley Park
/
Plano East B
Bailey Conard
/
Plano B
Emily Isaacson
/
Marcus High School - B Team
Meera Patel
IND
/
Allen Blue
24. 12:30 pm
Teresa Nguyen
/
Plano East B
Victoria Harris
/
Plano B
Sally Sohn
/
Marcus High School - B Team
Lizzie Drury
IND
/
Allen Blue
25. 12:40 pm
Brionna Brown
/
Plano East B
Tanvee Asundi
/
Plano B
Macey McConathy
/
Marcus High School - B Team
Alex Copeland
IND
/
Boyd A
26. 12:50 pm
Alex Toombs
IND
/
Boyd A
Cameron Wood
IND
/
Flower Mound
Morgan Tyler
IND
/
Allen Blue
Sarah Kelley
IND
/
Boyd A