Branch Law Firm/Dick McGuire Invitational  #BLFDM15

  • Tournament Status: Complete
  • Women
  • Sept. 14 to Sept. 15, 2015
  • 3 Rounds
  • Hosted by University of New Mexico @ Albuquerque, NM

Tee Times for Round 3

"A" groups tee off first in Shotgun format

Tee Times Position 1 Position 2 Position 3
35. 8:00 am (18a) Brenna Murphy  IND  / Oregon Britney Sok  IND  / Cal State Fullerton
34. 8:00 am (18b) Emma Edwards  IND  / New Mexico Lina Aguillon  IND  / Ohio State Mirabela Woods  IND  / UTEP
33. 8:00 am (17a) Marcella Pranovia  IND  / Oregon Hana Furuichi  IND  / San Diego State Kalyn Thayer  IND  / New Mexico
32. 8:00 am (17b) Monica Huang  IND  / Washington State Vivian Hsuan Chen  IND  / UNLV MJ Kamin  IND  / Iowa State
31. 8:00 am (16a) Sarah Cho  IND  / Northwestern Hannah Haythorne  IND  / Pepperdine Katerina Jaeger  IND  / New Mexico
30. 8:00 am (15a) Ebba Nilsson / Cal State Fullerton Chelsea Saelee / Oregon St. Patricia Rico-Avello / UTEP
29. 8:00 am (15b) Nadine Rivera / Cal State Fullerton Hannah Swanson / Oregon St. Sofia Castiello / UTEP
28. 8:00 am (14a) Felicia Medalla / Cal State Fullerton Ashlee Pickerell / Oregon St. Alisa Rodriguez / UTEP
27. 8:00 am (14b) Brittany Farrell / Cal State Fullerton Haley Nist / Oregon St. June Ting / UTEP
26. 8:00 am (13a) Martina Edberg / Cal State Fullerton Olivia Benzin / Oregon St. Amber Herrera / UTEP
25. 8:00 am (13b) Daniela Anastasi / UC Davis Michelle Condry / Gonzaga Jessica Dreesbeimdieke / Denver
24. 8:00 am (12a) Betty Chen / UC Davis Meiqi Gao / Gonzaga Jessica Carty / Denver
23. 8:00 am (12b) Samantha Hutchison / UC Davis Raychelle Santos / Gonzaga Aleana Groenhout / Denver
22. 8:00 am (11a) Andrea Wong / UC Davis Ciera Min / Gonzaga Mariell Bruun / Denver
21. 8:00 am (11b) Paige Lee / UC Davis Bianca Pagdanganan / Gonzaga Isabel Southard / Denver
20. 8:00 am (10a) Alessandra Arza / Pepperdine Kitty Tam / San Diego State Rachel Lewis / Washington State
19. 8:00 am (10b) Katherine Zhu / Pepperdine Milagros Chaves / San Diego State Nani Yanagi / Washington State
18. 8:00 am (9a) Tatiana Wijaya / Pepperdine Haleigh Krause / San Diego State Bree Wanderscheid / Washington State
17. 8:00 am (9b) Patricia Wong / Pepperdine Sirene Blair / San Diego State Cherokee Kim / Washington State
16. 8:00 am (8a) Marissa Chow / Pepperdine Emma Henrikson / San Diego State Alivia Brown / Washington State
15. 8:00 am (8b) Eva Saulnier / New Mexico Zoe Beth Brake / Ohio State Laura Hendee / Miami
14. 8:00 am (7a) Alexandra Moisand / New Mexico Katja Pogacar / Ohio State Christina Ocampo / Miami
13. 8:00 am (7b) Ingrid Gutierrez / New Mexico Jessica Porvasnik / Ohio State Dewi Weber / Miami
12. 8:00 am (6a) Sol Lee / New Mexico Nikolette Schroeder / Ohio State Daniela Darquea / Miami
11. 8:00 am (6b) Manon Molle / New Mexico Rio Watanabe / Ohio State Delfina Acosta / Miami
10. 8:00 am (5a) Harley Dubsky  WD  / UNLV Alexis Sadeghy / Oklahoma State Cajsa Persson / Iowa State
9. 8:00 am (5b) Texie June Petchel / UNLV Maddie McCrary / Oklahoma State Parinda Phokan / Iowa State
8. 8:00 am (4a) Kaylee Benton / UNLV Chih-Min Chen / Oklahoma State Chayanit Wangmahaporn / Iowa State
7. 8:00 am (4b) Alexandra Kaui / UNLV Kenzie Neisen / Oklahoma State Nattapan Siritrai / Iowa State
6. 8:00 am (3a) Mackenzie Raim / UNLV Linnea Johansson / Oklahoma State Celia Barquin Arozamena / Iowa State
5. 8:00 am (3b) Quirine Eijkenboom / Stanford Kacie Komoto / Northwestern Cathleen Santoso / Oregon
4. 8:00 am (2a) Casey Danielson / Stanford Kaitlin Park / Northwestern Kathleen Scavo / Oregon
3. 8:00 am (2b) Shannon Aubert / Stanford Suchaya Tangkamolprasert / Northwestern Petra Salko / Oregon
2. 8:00 am (1a) Lauren Kim / Stanford Stephanie Lau / Northwestern Kelsey Ulep / Oregon
1. 8:00 am (1b) Mariah Stackhouse / Stanford Hannah Kim / Northwestern Caroline Inglis / Oregon