BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
Branch Law Firm/Dick McGuire Invitational
Tweet
Tournament Status: Complete
Women
Sept. 14 to Sept. 15, 2015
3 Rounds
Hosted by University of New Mexico @ Albuquerque, NM
Winning Team:
Stanford
Medalist:
Sarah Cho
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Round 3
Course
Stats
Tee Times for Round 3
"A" groups tee off first in Shotgun format
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
35. 8:00 am (18a)
Brenna Murphy
IND
/
Oregon
Britney Sok
IND
/
Cal State Fullerton
34. 8:00 am (18b)
Emma Edwards
IND
/
New Mexico
Lina Aguillon
IND
/
Ohio State
Mirabela Woods
IND
/
UTEP
33. 8:00 am (17a)
Marcella Pranovia
IND
/
Oregon
Hana Furuichi
IND
/
San Diego State
Kalyn Thayer
IND
/
New Mexico
32. 8:00 am (17b)
Monica Huang
IND
/
Washington State
Vivian Hsuan Chen
IND
/
UNLV
MJ Kamin
IND
/
Iowa State
31. 8:00 am (16a)
Sarah Cho
IND
/
Northwestern
Hannah Haythorne
IND
/
Pepperdine
Katerina Jaeger
IND
/
New Mexico
30. 8:00 am (15a)
Ebba Nilsson
/
Cal State Fullerton
Chelsea Saelee
/
Oregon St.
Patricia Rico-Avello
/
UTEP
29. 8:00 am (15b)
Nadine Rivera
/
Cal State Fullerton
Hannah Swanson
/
Oregon St.
Sofia Castiello
/
UTEP
28. 8:00 am (14a)
Felicia Medalla
/
Cal State Fullerton
Ashlee Pickerell
/
Oregon St.
Alisa Rodriguez
/
UTEP
27. 8:00 am (14b)
Brittany Farrell
/
Cal State Fullerton
Haley Nist
/
Oregon St.
June Ting
/
UTEP
26. 8:00 am (13a)
Martina Edberg
/
Cal State Fullerton
Olivia Benzin
/
Oregon St.
Amber Herrera
/
UTEP
25. 8:00 am (13b)
Daniela Anastasi
/
UC Davis
Michelle Condry
/
Gonzaga
Jessica Dreesbeimdieke
/
Denver
24. 8:00 am (12a)
Betty Chen
/
UC Davis
Meiqi Gao
/
Gonzaga
Jessica Carty
/
Denver
23. 8:00 am (12b)
Samantha Hutchison
/
UC Davis
Raychelle Santos
/
Gonzaga
Aleana Groenhout
/
Denver
22. 8:00 am (11a)
Andrea Wong
/
UC Davis
Ciera Min
/
Gonzaga
Mariell Bruun
/
Denver
21. 8:00 am (11b)
Paige Lee
/
UC Davis
Bianca Pagdanganan
/
Gonzaga
Isabel Southard
/
Denver
20. 8:00 am (10a)
Alessandra Arza
/
Pepperdine
Kitty Tam
/
San Diego State
Rachel Lewis
/
Washington State
19. 8:00 am (10b)
Katherine Zhu
/
Pepperdine
Milagros Chaves
/
San Diego State
Nani Yanagi
/
Washington State
18. 8:00 am (9a)
Tatiana Wijaya
/
Pepperdine
Haleigh Krause
/
San Diego State
Bree Wanderscheid
/
Washington State
17. 8:00 am (9b)
Patricia Wong
/
Pepperdine
Sirene Blair
/
San Diego State
Cherokee Kim
/
Washington State
16. 8:00 am (8a)
Marissa Chow
/
Pepperdine
Emma Henrikson
/
San Diego State
Alivia Brown
/
Washington State
15. 8:00 am (8b)
Eva Saulnier
/
New Mexico
Zoe Beth Brake
/
Ohio State
Laura Hendee
/
Miami
14. 8:00 am (7a)
Alexandra Moisand
/
New Mexico
Katja Pogacar
/
Ohio State
Christina Ocampo
/
Miami
13. 8:00 am (7b)
Ingrid Gutierrez
/
New Mexico
Jessica Porvasnik
/
Ohio State
Dewi Weber
/
Miami
12. 8:00 am (6a)
Sol Lee
/
New Mexico
Nikolette Schroeder
/
Ohio State
Daniela Darquea
/
Miami
11. 8:00 am (6b)
Manon Molle
/
New Mexico
Rio Watanabe
/
Ohio State
Delfina Acosta
/
Miami
10. 8:00 am (5a)
Harley Dubsky
/
UNLV
Alexis Sadeghy
/
Oklahoma State
Cajsa Persson
/
Iowa State
9. 8:00 am (5b)
Texie June Petchel
/
UNLV
Maddie McCrary
/
Oklahoma State
Parinda Phokan
/
Iowa State
8. 8:00 am (4a)
Kaylee Benton
/
UNLV
Chih-Min Chen
/
Oklahoma State
Chayanit Wangmahaporn
/
Iowa State
7. 8:00 am (4b)
Alexandra Kaui
/
UNLV
Kenzie Neisen
/
Oklahoma State
Nattapan Siritrai
/
Iowa State
6. 8:00 am (3a)
Mackenzie Raim
/
UNLV
Linnea Johansson
/
Oklahoma State
Celia Barquin Arozamena
/
Iowa State
5. 8:00 am (3b)
Quirine Eijkenboom
/
Stanford
Kacie Komoto
/
Northwestern
Cathleen Santoso
/
Oregon
4. 8:00 am (2a)
Casey Danielson
/
Stanford
Kaitlin Park
/
Northwestern
Kathleen Scavo
/
Oregon
3. 8:00 am (2b)
Shannon Aubert
/
Stanford
Suchaya Tangkamolprasert
/
Northwestern
Petra Salko
/
Oregon
2. 8:00 am (1a)
Lauren Kim
/
Stanford
Stephanie Lau
/
Northwestern
Kelsey Ulep
/
Oregon
1. 8:00 am (1b)
Mariah Stackhouse
/
Stanford
Hannah Kim
/
Northwestern
Caroline Inglis
/
Oregon