BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
Bob Sitton Invitational
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
March 14 to March 16, 2017
3 Rounds
Hosted by Oral Roberts University @ Dallas, TX
Winning Team:
Arkansas State
Medalist:
Zan Luka Stirn
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Round 3
Course
Stats
TPC Four Seasons Wave 1
TPC Four Seasons Wave 2
Tee Times for Round 3
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
1. 8:00 am (1)
Peyton McCulloch
/
Nicholls State
Michael Rizzo
/
UTRGV
Jake Greenspoon
/
UT Arlington
2. 8:09 am (1)
Josh Fullilove
/
Nicholls State
Ali Khazanbeik
/
UTRGV
Camilo Avila
/
UT Arlington
3. 8:18 am (1)
Chad Watts Denyes
/
Nicholls State
Casto Gomez-Ruiz
/
UTRGV
Zach Galliford
/
UT Arlington
4. 8:27 am (1)
Albert Badosa Soler
/
Nicholls State
Luca Portelli
/
UTRGV
Tanner Gore
/
UT Arlington
5. 8:36 am (1)
Jack Lee
/
Nicholls State
Pedro Lamadrid
/
UTRGV
Josh Radcliff
/
UT Arlington
6. 8:45 am (1)
Tom Bevington
David Faraudo
/
Texas State
Erik Lindwall
/
Eastern Kentucky
7. 8:54 am (1)
Kyle Jeffers
/
Western Kentucky
Anthony McGeorge
/
Texas State
Travis Rose
/
Eastern Kentucky
8. 9:03 am (1)
Linus Lo
/
Western Kentucky
Calvin Ross
/
Texas State
Jared Brown
/
Eastern Kentucky
9. 9:12 am (1)
Billy Tom Sargent
/
Western Kentucky
Chase Ambrose
/
Texas State
Will Sallee
/
Eastern Kentucky
10. 9:21 am (1)
Blake Smith
/
Western Kentucky
Logan Lockwood
/
Texas State
Noah Combs
/
Eastern Kentucky
11. 8:00 am (10)
Giuseppe Truglio
/
St. John's
Brady Sarauer
/
Green Bay
Hayden Ritter
/
Idaho
12. 8:09 am (10)
Sean Byrne
/
St. John's
Ryan Reinke
/
Green Bay
Brock Anderson
/
Idaho
13. 8:18 am (10)
Gerry Mackedon
/
St. John's
Jimmy Albright
/
Green Bay
Ethan Atherstone
/
Idaho
14. 8:27 am (10)
Kevin King
/
St. John's
George Kneiser
/
Green Bay
Ryan Porch
/
Idaho
15. 8:36 am (10)
Andrew Baek
/
St. John's
Joe DuChateau
/
Green Bay
Enrique Marin
/
Idaho
16. 8:45 am (10)
Marshall Lamb
/
Northern Iowa
Brad Carpenter
/
Missouri State
Daniel Dimaculangan
/
Houston Baptist
17. 8:54 am (10)
Davis Sutton
/
Northern Iowa
Chris Obert
/
Missouri State
Guillaume Chalancon
/
Houston Baptist
18. 9:03 am (10)
Sam DeBartolo
/
Northern Iowa
Jack Knoesel
/
Missouri State
Val Almendarez
/
Houston Baptist
19. 9:12 am (10)
David Spengler
/
Northern Iowa
Kory Franks
/
Missouri State
Patricio Guerra
/
Houston Baptist
20. 9:21 am (10)
Dustin Atkinson
/
Northern Iowa
Adam Fisher
/
Missouri State
Carlos Trevino
/
Houston Baptist