Invitational at Savannah Harbor

  • Tournament Status: Complete
  • Men
  • Feb. 20 to Feb. 21, 2017
  • 3 Rounds
  • Hosted by College of William & Mary @ Savannah, GA

Tee Times for Round 3

"A" groups tee off first in Shotgun format

Tee Times Position 1 Position 2 Position 3
26. 8:15 am (18a) Bryce Johnson  IND  / William & Mary Jacob Jackson  IND  / Northern Kentucky Hunter Byram  IND  / Butler
25. 8:15 am (18b) Ross Lazar / Valparaiso Bryan Hong / Brown Gavin deFisser  IND  / William & Mary
24. 8:15 am (17a) Zach Cutler / Valparaiso Connor Lynch / Brown Chad Carlson  IND  / Brown
23. 8:15 am (17b) Peter Webb / Valparaiso Kenneth Li / Brown David Watterson  IND  / Fort Wayne
22. 8:15 am (16) Mitchell Wittmann / Valparaiso Kevin Li / Brown Tyler Lippert'  IND  / Eastern Kentucky
21. 8:15 am (15) Nicholas Seitz / Valparaiso Sasha Lobel / Brown Connor O'Brien  IND  / Bethune-Cookman
20. 8:15 am (14) Gehrig Hollatz / Butler Ethan Otterbein / Savannah State Chase Killette / Florida A&M
19. 8:15 am (13a) Michael Denner / Butler Zach Otto / Savannah State Mahirdra Lutchman / Florida A&M
18. 8:15 am (13b) Pat Allgeier / Butler Jaden Thiemann / Savannah State Dennis Minefee / Florida A&M
17. 8:15 am (12) Zack Carrabine / Butler Cole Madison / Savannah State Prince Cummingham / Florida A&M
16. 8:15 am (11) Joey Arcuri / Butler Adam Walden / Savannah State Cameron Riley / Florida A&M
15. 8:15 am (10a) Brady Bohl / Ohio Logan Gamm / Northern Kentucky Dan Wert / Fort Wayne
14. 8:15 am (10b) Grant Engel / Ohio Jackson Frame / Northern Kentucky Cody White / Fort Wayne
13. 8:15 am (9a) Ty Herriott / Ohio Matt Wetherill / Northern Kentucky Devin Jenkins / Fort Wayne
12. 8:15 am (9b) Peyton White / Ohio Corey Dulle / Northern Kentucky Joshua Keating / Fort Wayne
11. 8:15 am (8a) Ben Sattler / Ohio Jacob Poore / Northern Kentucky Zach Schroeder / Fort Wayne
10. 8:15 am (8b) Will Canipe / South Carolina Beaufort Dante Davis / Bethune-Cookman Erik Hedberg / Austin Peay State
9. 8:15 am (7) Jonathan Sundstrom / South Carolina Beaufort Christian Hovstadius / Bethune-Cookman Austin Lancaster / Austin Peay State
8. 8:15 am (6) Riley Schank / South Carolina Beaufort Sam Sloman / Bethune-Cookman Sean Butscher / Austin Peay State
7. 8:15 am (5) Newport Laparojkit / South Carolina Beaufort Joel Ramirez / Bethune-Cookman Hunter Tidwell / Austin Peay State
6. 8:15 am (4) Keith Murphy / South Carolina Beaufort Marcus Sundlof / Bethune-Cookman Alex Vegh / Austin Peay State
5. 8:15 am (3) Walker Campbell / William & Mary Parker Buck / Belmont University Noah Combs / Eastern Kentucky
4. 8:15 am (2a) Sam Aronoff / William & Mary Logan Matthews / Belmont University Erik Lindwall / Eastern Kentucky
3. 8:15 am (2b) Will Stewart / William & Mary Nate Thomson / Belmont University Will Sallee / Eastern Kentucky
2. 8:15 am (1a) David Hicks / William & Mary McCullough Pickens / Belmont University Travis Rose / Eastern Kentucky
1. 8:15 am (1b) Austin Morrison / William & Mary Daniel Booker / Belmont University Jared Brown / Eastern Kentucky