Hillcat Classic

  • Tournament Status: Complete
  • Women
  • March 20 to March 21, 2017
  • 3 Rounds
  • Hosted by Rogers State University @ Owasso, OK

    Tee Times for Round 3

    "A" groups tee off first in Shotgun format

    Tee Times Position 1 Position 2 Position 3
    21. 9:00 am (18) Kennedy Jewell / Northwestern OK St. Emma Allen  IND  / Oklahoma City Univ
    20. 9:00 am (17) Sasha Linauskas / Texas A&M International Olivia Brock / Northwestern OK St. Katie-Lee Wilson  IND  / Oklahoma City Univ
    19. 9:00 am (16) Regina Flores / Texas A&M International Regan McQuaid  IND  / Oklahoma City Univ Ryleigh Stump / Univ of Texas Permian Basin
    18. 9:00 am (15) Bailey McCawley / Texas A&M International Hallie Ward / Northwestern OK St. Deanna Flores / Univ of Texas Permian Basin
    17. 9:00 am (14) Stephanie Gonzalez / Texas A&M International Kelsi Wilson / Northwestern OK St. Shelby Knighten / Univ of Texas Permian Basin
    16. 9:00 am (13) Rachel Yu / Texas A&M International Brittani Casement / Northwestern OK St. Brielle Whitney / Univ of Texas Permian Basin
    15. 9:00 am (12) Peighton Walker / Rdlnds CC Bianca Sielero / TX A&M-Kingsville Emily White / Texas A&M-Commerce
    14. 9:00 am (11) Faii Serisamran / Rdlnds CC Bailey Blezinger / TX A&M-Kingsville Celeste Emeott / Texas A&M-Commerce
    13. 9:00 am (10a) Magda Kruger / Rdlnds CC Analysa Coy / TX A&M-Kingsville Makena Thomas / Texas A&M-Commerce
    12. 9:00 am (10b) Mathilde Revilliod / Rdlnds CC Rachelle Nielsen / TX A&M-Kingsville Emily Taylor / Texas A&M-Commerce
    11. 9:00 am (9) Debora Orieta / Rdlnds CC Reanna De La Cruz / TX A&M-Kingsville Anya Anders / Texas A&M-Commerce
    10. 9:00 am (8) Sydney Murray / Rogers State Emily Aird / Newman Kailey Campbell  IND  / Oklahoma City Univ
    9. 9:00 am (7a) Stirling Phillips / Rogers State Imkeleen Meyer / Newman Annie Lacombe / Oral Roberts - B Team
    8. 9:00 am (7b) Kina Boone / Rogers State Alex Patton / Newman Katie Kirkhart / Oral Roberts - B Team
    7. 9:00 am (6) Mariana Flores / Rogers State Ximena Name / Newman Natalie Mattison / Oral Roberts - B Team
    6. 9:00 am (5) Mica Eastin / Rogers State Vicky Gonzalez / Newman Beatriz Garcia / Oral Roberts - B Team
    5. 9:00 am (4) Sandy Livas / St. Edwards Reagan Barnes / Oklahoma City Univ Elizabeth Freeman / Oklahoma Christian
    4. 9:00 am (3) Johany Rivera / St. Edwards Melissa Eldredge / Oklahoma City Univ Allison Sell / Oklahoma Christian
    3. 9:00 am (2) Isabel Morales / St. Edwards Caroline Goodin / Oklahoma City Univ Abigail Rigsby / Oklahoma Christian
    2. 9:00 am (1a) Jessica Tamen / St. Edwards Anna Mikish / Oklahoma City Univ Kate Goodwin / Oklahoma Christian
    1. 9:00 am (1b) Ana Sofia Benavides / St. Edwards Savannah Moody / Oklahoma City Univ Ashton Nemecek / Oklahoma Christian