BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
SWOCC Invitational (Men)
Tweet
Men
May 14 to May 15, 2017
2 Rounds
Hosted by Southwestern Oregon CC @ Bandon, OR
Players Entering Scores for Round 2
Weather for Round 2
Partly Cloudy 59.2 F (15.1 C) Wind From the SSW at 4.0 MPH
Annual Southwestern Oregon Community College Invitational at Bandon Dunes Golf Resort. This 36-hole event will be played on Pacific Dunes and Bandon Trails.
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Course
Stats
Tee Times for Round 2
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
Pos
ition
4
1. 7:00 am
Conor Lees
/
Walla Walla
Carson Young
IND
/
Spokane
Riley House
/
Columbia Basin
Kai Desmet
/
Olympic
2. 7:10 am
Dillon George
/
Walla Walla
Alex Lassaline
/
Douglas College
Cameron Hardiek
/
Columbia Basin
Andrew Nelson
/
Olympic
3. 7:20 am
Chris Smith
/
Walla Walla
Ryan August
/
Douglas College
Pavin Combs
/
Columbia Basin
Scott Diaz
/
Olympic
4. 7:30 am
Joe Reed
/
Walla Walla
Travis LeClaire
/
Douglas College
Christian Maddox
/
Columbia Basin
Max Dorn
/
Olympic
5. 7:40 am
Tucker Keys
/
Walla Walla
Josh Legge
/
Douglas College
Zac Courson
/
Columbia Basin
Sam Malthesen
/
Olympic
6. 7:50 am
Lauri Malinen
/
Walla Walla
Steven Hayes
/
Douglas College
Nick Dixon
/
Columbia Basin
Hunter Hechtman
/
Olympic
7. 8:00 am
Ryan Brown
/
Spokane
Evan Galando
/
Bellevue
Jacob Lucki
/
Fraser Valley
Keenan Souve
/
Skagit Valley College
8. 8:10 am
Triston Hartfiel
/
Spokane
Curtis Kolterman
/
Bellevue
Nate Bahnman
/
Fraser Valley
Mason Dieter
/
Skagit Valley College
9. 8:20 am
Derrick Phelps
/
Spokane
Will Mansfield
/
Bellevue
Connor ODell
/
Fraser Valley
Tanner Lester
/
Skagit Valley College
10. 8:30 am
Jackson Hall
/
Spokane
Kevin Simmons
/
Bellevue
Cole Briggs
/
Fraser Valley
Brayden Webb
/
Skagit Valley College
11. 8:40 am
Preston Roth
/
Spokane
Dexter Simonds
/
Bellevue
Zach Olson
/
Fraser Valley
Austin Faux
/
Skagit Valley College
12. 8:50 am
Logan Skalka
/
Spokane
Isaac Hall
/
Bellevue
Halen Davis
/
Fraser Valley
Daniel Campbell
/
Skagit Valley College
13. 9:00 am
kyle Guthrie
IND
/
Grays Harbor
Jackson Shaver
IND
/
North Idaho CC
Conner Haynes
IND
/
Spokane
Drew Schwarz
IND
/
SW Oregon
14. 9:10 am
Chandler Thomas
IND
/
Spokane
Nathan Sorensen
IND
/
SW Oregon
Matt O'Brien
IND
/
Bellevue
Justice Akerson
IND
/
SW Oregon
15. 9:20 am
Sean Dunn
/
Grays Harbor
Todd Henderson
/
North Idaho CC
Gerry Snyder
/
SW Oregon
Chase Eggett
IND
/
Spokane
16. 9:30 am
Maguire Cavanaugh
/
Grays Harbor
Luke Logan
/
North Idaho CC
Tyler Franke
/
SW Oregon
Zac Adams
IND
/
Walla Walla
17. 9:40 am
Drake Brown
/
Grays Harbor
Sean Langham
/
North Idaho CC
Ethan DeVore
/
SW Oregon
Nate Towner
IND
/
Walla Walla
18. 9:50 am
Nick Betrozoff
/
Grays Harbor
Preston Nelson
/
North Idaho CC
Trevor Buck
/
SW Oregon
19. 10:00 am
Joe Blaser
/
Grays Harbor
Brady Nelson
/
North Idaho CC
Preston Luckman
/
SW Oregon
20. 10:10 am
justin cox
/
Grays Harbor
Ross Gilbert
/
North Idaho CC
Kobie Lockwood
/
SW Oregon