Cougar Invitational presented by Aflac  #AflacCI17

  • Tournament Status: Complete
  • Men
  • Sept. 25 to Sept. 26, 2017
  • 3 Rounds
  • Hosted by Columbus State University @ Columbus, GA

Tee Times for Round 3

Tee Times Position 1 Position 2 Position 3
1. 8:30 am (1) Anton Karlbom / Young Harris Logan Stewart / Limestone Noah Hill / Delta State
2. 8:40 am (1) Trey Pearson / Young Harris Peyton Shore / Limestone Zack Hammons / Delta State
3. 8:50 am (1) Valter Andersson / Young Harris Will Woodard / Limestone Zach Zediker / Delta State
4. 9:00 am (1) Ryan Emery / Young Harris Zach Bishop / Limestone John Crawford-Counts / Delta State
5. 9:10 am (1) David Wallin / Young Harris Brett Krekorian / Limestone George Kawell / Delta State
6. 9:20 am (1) C.J. Tyler / St. Leo Frankie Wade / North Alabama Jarrett Stowe / Wingate
7. 9:30 am (1) Colin Warren / St. Leo Aaron Jackson / North Alabama Philip Coles / Wingate
8. 9:40 am (1) Oliver Lilliedahl / St. Leo Eli Hodges / North Alabama Tim Bombosch / Wingate
9. 9:50 am (1) Alberto Castagnara / St. Leo Payton Massey / North Alabama Charles Joubert / Wingate
10. 10:00 am (1) Riley Goss / St. Leo Paul Bloodworth / North Alabama Darius Gros / Wingate
11. 10:10 am (1) Kj Lee / Columbus State Stefan Bogason / Florida Tech Anthony Marcinelli / Carson-Newman
12. 10:20 am (1) Gideon Van Der Vyver / Columbus State Shanren Brienen / Florida Tech Tyler Parker / Carson-Newman
13. 10:30 am (1) Andrew Arft / Columbus State Han Xue / Florida Tech Tom Forster / Carson-Newman
14. 10:40 am (1) Matt Zerbel / Columbus State Gaelen Trew / Florida Tech Jackson Tyler / Carson-Newman
15. 10:50 am (1) Jordan Doull / Columbus State Max O'Hagan / Florida Tech Jake Headrick / Carson-Newman
16. 8:35 am (10) Andrew Widjaja / Albany State Ethan Jones / West Georgia Elias Birkeland / Georgia Southwestern
17. 8:45 am (10) Porsche Kitipongpatana / Albany State Valentin Riviere / West Georgia Oliver Brown / Georgia Southwestern
18. 8:55 am (10) Dominic DiGiacomo / Albany State Carson Vaughn / West Georgia Ryan Cahill / Georgia Southwestern
19. 9:05 am (10) Tyler George / Albany State Daniel Benson / West Georgia Nix Duncan / Georgia Southwestern
20. 9:15 am (10) Tyler Hanson / Albany State Samuel Jones / West Georgia Vincent Norrman / Georgia Southwestern
21. 9:25 am (10) Brady Davis / LMU Wesley Hanson / Valdosta State Seth Foshee / Mississippi College
22. 9:35 am (10) Garrett Tucker / LMU Jordan Long / Valdosta State Noah Purvis / Mississippi College
23. 9:45 am (10) Dan Bradbury / LMU Colton Godwin / Valdosta State Zach Anderson / Mississippi College
24. 9:55 am (10) Sam Broadhurst / LMU Matt Anderson / Valdosta State Johnny Hsu / Mississippi College
25. 10:05 am (10) Harry Boyle / LMU Davis Roche / Valdosta State Force Choi / Mississippi College
26. 10:15 am (10) Francisco Henandez / Clayton State Braydon Evans / Lander Davis Kirk / Lee U.
27. 10:25 am (10) Jack Clark / Clayton State James Bartlett / Lander Evan Spence / Lee U.
28. 10:35 am (10) Ivan Emiliano / Clayton State Jon Parker / Lander Matt Johnson / Lee U.
29. 10:45 am (10) Nick Woof / Clayton State Connor Richards / Lander Corey Sheppard / Lee U.
30. 10:55 am (10) Luke Spooner / Clayton State Michael Brodie / Lander Scott Odell / Lee U.