BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
Fort Dorchester Patriot Invitational
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
March 3 to March 4, 2019
2 Rounds
Hosted by River Bluff High @ Summerville, SC
Winning Team:
AC Flora
Medalist:
Chandler Casey
Scoreb
oa
rd
Pairings
Round 1
Round 2
Course
Stats
Tee Times for Round 1
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
1. 10:00 am (1)
Jack Robinson
/
Summerville
Austin Mosher
/
Wando
Chandler Casey
/
North Myrtle Beach
2. 10:08 am (1)
Caleb Keyes
/
Summerville
Daniel Ravenel
/
Wando
TJ Albury
/
North Myrtle Beach
3. 10:16 am (1)
AJ Martino
/
Summerville
Nick Ceva
/
Wando
Drew Rich
/
North Myrtle Beach
4. 10:24 am (1)
Parker Segars
/
Summerville
Jacob Keener
/
Wando
Forest Eddy
/
North Myrtle Beach
5. 10:32 am (1)
Davis Hewett
/
Summerville
Edward Orr
/
Wando
Bob Drozdowski
/
North Myrtle Beach
6. 10:40 am (1)
Logan Biggers
/
River Bluff Gators
Max Kase
/
Beaufort
Blaine Williams
/
Chapin
7. 10:48 am (1)
Ashton Eubanks
/
River Bluff Gators
Jerry Bruns
/
Beaufort
Jacob Fuller
/
Chapin
8. 10:56 am (1)
Andrew "AJ" Farchione
/
River Bluff Gators
Riley Kase
/
Beaufort
Bennett Rhame
/
Chapin
9. 11:04 am (1)
Jackson Jeffcoat
/
River Bluff Gators
Jack Lubkin
/
Beaufort
Taylor Thomas
/
Chapin
10. 11:12 am (1)
Grant Skelley
/
River Bluff Gators
George Cooler
/
Beaufort
Keegan Cummings
/
Chapin
11. 11:20 am (1)
Chris Fortenberry
/
Carolina Forest
Charlton Hill
/
Aiken
Holden Grigg
/
Myrtle Beach
12. 11:28 am (1)
Anson Vossberg
/
Carolina Forest
Rafferty Hall
/
Aiken
Keegan Vaugh
/
Myrtle Beach
13. 11:36 am (1)
Connor Montgomery
/
Carolina Forest
Nolan Skiff
/
Aiken
Dalton Todd
/
Myrtle Beach
14. 11:44 am (1)
Connor Kiggins
/
Carolina Forest
Braeden Halfman
/
Aiken
Chris Pacyna
/
Myrtle Beach
15. 11:52 am (1)
Jackson Lesley
/
Carolina Forest
Luke Hanna
/
Aiken
Wyatt Roache
/
Myrtle Beach
16. 10:00 am (10)
Andy Messersmith
/
Fort Dorchester
Blake Lee
/
Stratford
Matthew Jurgensen
/
Dutch Fork
17. 10:08 am (10)
Vaclav Kotrbacek
/
Fort Dorchester
Joseph Evans
/
Stratford
Robbie English
/
Dutch Fork
18. 10:16 am (10)
Jackson Reed
/
Fort Dorchester
Jesse Parker
/
Stratford
Tyler Polk
/
Dutch Fork
19. 10:24 am (10)
Donovan Duke
/
Fort Dorchester
Davis Smith
/
Stratford
Mason Wilkinson
/
Dutch Fork
20. 10:32 am (10)
Matt Huff
/
Fort Dorchester
James Harrelson
/
Stratford
Anthony DeMasi
/
Dutch Fork
21. 10:40 am (10)
Nick Velasquez
/
James Island
Adam Hunt
/
AC Flora
Anthony Ciabattari
/
Ashley Ridge
22. 10:48 am (10)
Jesse Nguyen
/
James Island
Ford Reynolds
/
AC Flora
Wade Mizell
/
Ashley Ridge
23. 10:56 am (10)
Jackson McGowan
/
James Island
Luke Sullivan
/
AC Flora
Jack Cooper
/
Ashley Ridge
24. 11:04 am (10)
Alex Green
/
James Island
Guy Buffum
/
AC Flora
Adam Stewart
/
Ashley Ridge
25. 11:12 am (10)
Player 5
/
James Island
Wilhelm Elliott
/
AC Flora
Jack Bruffey
/
Ashley Ridge
26. 11:20 am (10)
Fleet Murphy
/
Berkeley
Daniel Beckley
IND
/
Fort Dorchester
27. 11:28 am (10)
Cody Cloninger
/
Berkeley
Moses Capers
IND
/
Fort Dorchester
28. 11:36 am (10)
Braydon Butler
/
Berkeley
29. 11:44 am (10)
Tyler Brown
/
Berkeley
30. 11:52 am (10)
Wallace Hester
/
Berkeley