BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
Fort Dorchester Patriot Invitational
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
March 3 to March 4, 2019
2 Rounds
Hosted by River Bluff High @ Summerville, SC
Winning Team:
AC Flora
Medalist:
Chandler Casey
Scoreb
oa
rd
Pairings
Round 1
Round 2
Course
Stats
Tee Times for Round 2
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
Pos
ition
4
1. 10:00 am (1)
Bob Drozdowski
/
North Myrtle Beach
Luke Hanna
/
Aiken
Wallace Hester
/
Berkeley
2. 10:08 am (1)
Forest Eddy
/
North Myrtle Beach
Braeden Halfman
/
Aiken
Tyler Brown
/
Berkeley
3. 10:16 am (1)
Drew Rich
/
North Myrtle Beach
Nolan Skiff
/
Aiken
Braydon Butler
/
Berkeley
4. 10:24 am (1)
TJ Albury
/
North Myrtle Beach
Rafferty Hall
/
Aiken
Cody Cloninger
/
Berkeley
5. 10:32 am (1)
Chandler Casey
/
North Myrtle Beach
Charlton Hill
/
Aiken
Fleet Murphy
/
Berkeley
6. 10:40 am (1)
Player 5
/
James Island
Matt Huff
/
Fort Dorchester
George Cooler
/
Beaufort
7. 10:48 am (1)
Alex Green
/
James Island
Donovan Duke
/
Fort Dorchester
Jack Lubkin
/
Beaufort
8. 10:56 am (1)
Jackson McGowan
/
James Island
Jackson Reed
/
Fort Dorchester
Riley Kase
/
Beaufort
9. 11:04 am (1)
Jesse Nguyen
/
James Island
Vaclav Kotrbacek
/
Fort Dorchester
Jerry Bruns
/
Beaufort
10. 11:12 am (1)
Nick Velasquez
/
James Island
Andy Messersmith
/
Fort Dorchester
Max Kase
/
Beaufort
11. 11:20 am (1)
Wilhelm Elliott
/
AC Flora
Edward Orr
/
Wando
Wyatt Roache
/
Myrtle Beach
Keegan Cummings
/
Chapin
12. 11:28 am (1)
Guy Buffum
/
AC Flora
Jacob Keener
/
Wando
Chris Pacyna
/
Myrtle Beach
Taylor Thomas
/
Chapin
13. 11:36 am (1)
Luke Sullivan
/
AC Flora
Nick Ceva
/
Wando
Dalton Todd
/
Myrtle Beach
Bennett Rhame
/
Chapin
14. 11:44 am (1)
Ford Reynolds
/
AC Flora
Daniel Ravenel
/
Wando
Keegan Vaugh
/
Myrtle Beach
Jacob Fuller
/
Chapin
15. 11:52 am (1)
Adam Hunt
/
AC Flora
Austin Mosher
/
Wando
Holden Grigg
/
Myrtle Beach
Blaine Williams
/
Chapin
16. 10:00 am (10)
Anthony Ciabattari
/
Ashley Ridge
Robbie English
/
Dutch Fork
Blake Lee
/
Stratford
17. 10:08 am (10)
Wade Mizell
/
Ashley Ridge
Tyler Polk
/
Dutch Fork
Joseph Evans
/
Stratford
18. 10:16 am (10)
Jack Cooper
/
Ashley Ridge
Mason Wilkinson
/
Dutch Fork
Jesse Parker
/
Stratford
19. 10:24 am (10)
Adam Stewart
/
Ashley Ridge
Anthony DeMasi
/
Dutch Fork
Davis Smith
/
Stratford
20. 10:32 am (10)
Jack Bruffey
/
Ashley Ridge
James Harrelson
/
Stratford
21. 10:40 am (10)
Logan Biggers
/
River Bluff Gators
Jack Robinson
/
Summerville
Chris Fortenberry
/
Carolina Forest
22. 10:48 am (10)
Ashton Eubanks
/
River Bluff Gators
Caleb Keyes
/
Summerville
Anson Vossberg
/
Carolina Forest
23. 10:56 am (10)
Andrew "AJ" Farchione
/
River Bluff Gators
AJ Martino
/
Summerville
Connor Montgomery
/
Carolina Forest
24. 11:04 am (10)
Jackson Jeffcoat
/
River Bluff Gators
Parker Segars
/
Summerville
Connor Kiggins
/
Carolina Forest
25. 11:12 am (10)
Grant Skelley
/
River Bluff Gators
Davis Hewett
/
Summerville
Jackson Lesley
/
Carolina Forest
26. 11:20 am (10)
Daniel Beckley
IND
/
Fort Dorchester
Moses Capers
IND
/
Fort Dorchester