BirdieFire
Home
Events
Login
Support
College
Division I
Division II
Division III
NAIA
NJCAA
NWAC
High School
Live Scoring
Select State
Back to Live Events
Jones Invitational
Tweet
Tournament Status: Complete
Men
Feb. 23 to Feb. 24, 2015
3 Rounds
Hosted by Pepperdine University @ Valencia, CA
Winning Team:
Southern California
Medalist:
Zach Seabolt
Scoreb
oa
rd
Teams
Pairings
Round 1
Round 2
Round 3
Course
Stats
Tee Times for Round 3
Tee Times
Pos
ition
1
Pos
ition
2
Pos
ition
3
1. 7:30 am (1)
Robin Kang
/
Pepperdine
Bryan Shin
/
UC-Irvine
Russell Takeuchi
/
Fresno State
2. 7:39 am (1)
Frederick Wedel
/
Pepperdine
Jacob Schulze
/
UC-Irvine
Neil Bautista
/
Fresno State
3. 7:48 am (1)
Anthony Cecere
/
Pepperdine
Pete Fernandez
/
UC-Irvine
Harold Calubid
/
Fresno State
4. 7:57 am (1)
Cody Mcmanus
/
Pepperdine
Jonathan Young
/
UC-Irvine
Keenan Nelson
/
Fresno State
5. 8:06 am (1)
Kevin Dehuff
/
Pepperdine
David Kim
/
UC-Irvine
Michael Pugh
/
Fresno State
6. 8:15 am (1)
Sam Triplett
/
Northwestern
Jake McCrory
/
Sam Houston State
Mike Jurca
/
BYU
7. 8:24 am (1)
Bennett Lavin
/
Northwestern
Andrew Ertel
/
Sam Houston State
Zach Pritchard
/
BYU
8. 8:33 am (1)
Dylan Wu
/
Northwestern
Logan Boatner
/
Sam Houston State
Tommy Higham
/
BYU
9. 8:42 am (1)
Joshua Jamieson
/
Northwestern
JT Taylor
/
Sam Houston State
Jordan Rodgers
/
BYU
10. 8:51 am (1)
Charles Wang
/
Northwestern
Zach Cabra
/
Sam Houston State
Cole Ogden
/
BYU
11. 9:00 am (1)
Eric Sugimoto
/
Southern California
Kelby Burton
/
Kennesaw State
Bradley Kauffman
/
Winthrop
12. 9:09 am (1)
Bobby Gojuangco
/
Southern California
Jimmy Beck
/
Kennesaw State
Nick Eberhardt
/
Winthrop
13. 9:18 am (1)
Sean Crocker
/
Southern California
Austin Vick
/
Kennesaw State
Sam Whitehead
/
Winthrop
14. 9:27 am (1)
Rico Hoey
/
Southern California
Fredrik Nilehn
/
Kennesaw State
Taylor Dickson
/
Winthrop
15. 9:36 am (1)
Jonah Texeira
/
Southern California
Teremoana Beaucousin
/
Kennesaw State
Zach Seabolt
/
Winthrop
16. 7:39 am (10)
Connor Nam
IND
/
Pepperdine
Gus Wagoner
IND
/
Georgia State
17. 7:48 am (10)
Paul Smith
IND
/
Southern California
Skyler Finnell
IND
/
San Diego
David Pelekoudas
IND
/
Pepperdine
18. 7:57 am (10)
Mathias Dahl
/
San Diego
Davin White
/
Georgia State
Tyler LeRoy
/
Lipscomb
19. 8:06 am (10)
Will Twitty
/
San Diego
J.J. Grey
/
Georgia State
Caston Roberts
/
Lipscomb
20. 8:15 am (10)
Colin Pearson
/
San Diego
Nathan Mallonee
/
Georgia State
Stoney Crouch
/
Lipscomb
21. 8:24 am (10)
Alex Chiarella
/
San Diego
Damon Stephenson
/
Georgia State
Eric Ansett
/
Lipscomb
22. 8:33 am (10)
Grant Forrest
/
San Diego
Alexander Herrmann
/
Georgia State
Dawson Armstrong
/
Lipscomb
23. 8:42 am (10)
Anthony Madrid
/
Pacific
Matthew Rushton
/
Notre Dame
Andrew Purcell
/
USC Upstate
24. 8:51 am (10)
Drew Bender
/
Pacific
Liam Cox
/
Notre Dame
Trey Taylor
/
USC Upstate
25. 9:00 am (10)
Matt Lee
/
Pacific
Tyler Wingo
/
Notre Dame
Sebastian Lopez
/
USC Upstate
26. 9:09 am (10)
Geoff Fry
/
Pacific
Blake Barens
/
Notre Dame
Taylor White
/
USC Upstate
27. 9:18 am (10)
Byron Meth
/
Pacific
Patrick Grahek
/
Notre Dame
Ryan Cornfield
/
USC Upstate